Idealny wybór, jeśli:

Zależy Ci na roślinie skalnej nie tylko odpornej i szybko rozrastającej się, ale również pięknie kwitnącej. Wybierz, jeśli lubisz sukulenty.

Wskazówki uprawy:

  • Słonecznica Coopera Table Mountain (Delosperma cooperi) najlepiej sprawdza się na słonecznych skalniakach, zwłaszcza na podwyższeniach i w górnych partiach, między większymi kamieniami.
  • Stanowisko: wymaga miejsc słonecznych, zacisznych i ciepłych. Idealnym miejscem uprawy są suche ogrody skalne, gdzie może wypełniać szczeliny między kamieniami i głazami.
  • Gleba: najważniejszym warunkiem uprawy jest przepuszczalna, dobrze zdrenowana gleba, ponieważ słonecznica nie toleruje nadmiaru wody w okresie zimowym. Nadmiar wilgoci powoduje, że roślina zagniwa.
  • Wysokość: 10-15 cm.
  • Rozpiętość: 25 cm.
  • Kwitnienie: VI-VIII.
  • Zimowanie: zaleca się przed zimą zabezpieczyć roślinę. Okrywamy ją liśćmi lub gałązkami iglaków. W chłodniejszych rejonach naszego kraju słonecznica Coopera Table Mountain wymaga corocznego zabezpieczenia na zimę.
  • Rozmnażanie: jest proste z sadzonek wierzchołkowych. Warto pobrać sadzonki, ukorzenić w doniczkach i przetrzymać na widnym parapecie w mieszkaniu. Najlepiej sadzić ją w płaskich, szerokich doniczkach, tak aby mogła się zwieszać z pojemnika. Podłoże powinno być przepuszczalne, np. mieszanka do kaktusów lub zmieszana ziemia uniwersalna z gruboziarnistym piaskiem. Należy pamiętać o umiarkowanym podlewaniu zimą, najlepiej 2-3 razy w miesiącu. Wiosną po wysadzeniu do gruntu sadzonki szybko się rozrosną i będą długo kwitły.
  • Liczba roślin na 1 m² - 10 szt.
50-526
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
10-15 cm
Rozpiętość rośliny
25 cm
Okres kwitnienia
VI-VIII
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Słonecznica Coopera Table Mountain

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Jedna z najpiękniejszych roślin skalnych, która zachwyca obfitością kwitnienia. Słonecznica Coopera Table Mountain (Delosperma cooperi) wymaga miejsc ciepłych i nasłonecznionych w wyższych partiach skalniaków, wśród kamieni i głazów. Nie toleruje nadmiaru wody.

50-526
Niedostępny
Kolor: Purpurowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
10-15 cm
Wysokość rośliny
25 cm
Rozpiętość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 25-210

Czosnek purpurowy

1 szt.
4,20 zł
Kod: 25-285

Czosnek Spider®

1 szt.
5,70 zł