Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Lawenda wąskolistna Hidcote Blue Strain

Lawenda wąskolistna Hidcote Blue Strain

6,80 zł


Dostępny

Sadzonka w doniczce - 1 op.: 1 roślina.Lawenda wąskolistna Hidcote Blue Strain (Lavandula angustifolia) wyróżnia się srebrnym ulistnieniem i mocną barwą kwiatów. Intensywny, lubiany przez wszystkich zapach lawendy zwabia motyle i pszczoły, a odstrasza komary i kleszcze, dlatego warto sadzić ją blisko okien i miejsc wypoczynku. Trwałe kwiaty po zasuszeniu odstraszają mole.

Więcej szczegółów

 • VI-VIII
 • Nasłonecznione
 • Tak
 • 30-45 cm

 • Ilość sztuk: 1
  Roślina miododajna: Tak
  Jadalne kwiaty: Tak
  Pachnące: Tak

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz byliny pięknie kwitnące, o kojącym zapachu, atrakcyjnym pokroju i praktycznym zastosowaniu. Wybierz, jeśli szukasz rośliny odstraszającej komary i kleszcze.

Wskazówki uprawy:

 • Lawenda wąskolistna Hidcote Blue Strain (Lavandula angustifolia) ma wszechstronne zastosowanie. W ogrodzie tworzy kwitnące, pachnące i wabiące pszczoły łany. Odstrasza komary, z tego względu warto mieć ją blisko miejsc wypoczynku: ławek, huśtawek, altanek, tarasów. Kwiaty można ciąć, suszyć i wykorzystywać jako pachnące woreczki do szafy. Olejek eteryczny jest przydatny w aromaterapii, ma działanie rozluźniające i kojące stres. Kwiaty są jadalne, mogą być używane do ciast i dekoracji potraw. Odmiana Blue Strain odznacza się wyjątkowo głębokim kolorem kwiatów.
 • Stanowisko: lawenda lubi stanowisko zaciszne, nasłonecznione, ciepłe, a nawet gorące.
 • Gleba: odmiana Blue Strain wymaga podłoża przepuszczalnego, najlepiej o dużej zawartości wapnia (gleba zasadowa o pH 6,5-7,5). Jeżeli ziemia w ogrodzie jest zbyt kwaśna, konieczne jest jej zwapnowanie (kredą lub dolomitem). Lawenda źle rośnie na glebach gliniastych. Gleby gliniaste należy rozluźnić, przekopując je z piaskiem i dobrze rozłożonym kompostem. Lawenda nie toleruje gleb podmokłych.
 • Wysokość: 30-45 cm.
 • Kwitnienie: VI-VIII.
 • Nawożenie: polega na rozłożeniu wokół roślin co roku wiosną 2-3 cm warstwy kompostu.
 • Cięcie: przycinanie lawendy należy rozpocząć wiosną w pierwszym roku po posadzeniu. Młode rośliny należy skrócić o połowę. W następnych latach rośliny należy przycinać po kwitnieniu, najlepiej w VIII. Należy przycinać przekwitłe kwiatostany z 3-centymetrowymi fragmentami pędów. Warto zostawić kilka kwiatostanów ponieważ lawenda Hidcote Blue Strain łatwo się rozsiewa, tworząc nowe rośliny. Wiosną należy usunąć pędy uszkodzone po zimie. Pędy zdrewniałe źle znoszą przycinanie. Coroczne przycinanie lawendy daje zwarty i krzaczasty kształt rośliny oraz sprzyja obfitemu kwitnieniu.
 • Zimowanie: młode rośliny po posadzeniu jesienią należy okryć słomą lub suchymi liśćmi.
 • Sadzenie: rośliny sadzi się w odstępach co 30-40 cm. Liczba roślin na 1 m² - 5 lub 7 szt.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

 

 Florexpol

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

GODZINY OTWARCIA :
PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK: 9:00 - 17:00
SOBOTA: 9:00 - 15:00
NIEDZIELA: NIECZYNNE