Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 

Sadzonki

produktów na stronie

 • Rośliny ozdobne wieloletnie

  kwiaty wieloletnieProwadzimy wysyłkową sprzedaż bylin, czyli kwiatów i krzewów wieloletnich. Sprzedajemy nasiona i sadzonki kwiatów przeznaczonych na rabaty i skalniaki ogrodowe.

  Spokój na wiele lat - byliny

  Znakomitym pomysłem na kwietne rabaty jest inwestycja w kwiaty ogrodowe i krzewy ozdobne wieloletnie, czyli tak zwane byliny, nadające się do każdego otwartego ogrodu. Bardzo cenną zaletą tych roślin jest zdolność zimowania w gruncie, odporność na mróz i inne niekorzystne czynniki klimatyczne. Niemal wszystkie byliny, te letnie, jesienne, niskie, wysokie i inne, tracą zimą liście i kwiaty, które wiosną odrastają na nowo z korzeni bądź cebulek znajdujących się pod ziemią. Rośliny ozdobne, takie jak kwiaty i krzewy wieloletnie do ogrodu to zakup jednorazowy na długie lata. Wśród produktów oferowanych przez nasz sklep można znaleźć kwiaty rabatowe niskie i wysokie, rośliny cebulowe wieloletnie na skalniak, nasiona i sadzonki bylin i kwiatów wieloletnich i tak dalej. Kwiaty w ogrodzie wieloletnie to nie tylko popularne astry, goździki czy irysy, ale także wiele mniej znanych, a równie efektownych odmian, jak jeżówka, bodziszek, hosta, rozwar, sasanka, smagliczka. W zależności od miejsca, w którym możemy je zasadzić, kwiaty wieloletnie dzielimy na: rabatowe, skalne przeznaczone na skalniaki, parkowe, bagienne. Do tej grupy należą także ozdobne trawy oraz paprocie. Na wzrost tych roślin wpływ mają przede wszystkim: typ gleby i nasłonecznienie gruntu, zawartość składników odżywczych w glebie i poziom jej wilgotności, osłonięcie od wiatru. Warto więc wybierać byliny i kwiaty wieloletnie z przeznaczeniem do sadzenia w konkretnym miejscu i po zapoznaniu się z warunkami ich uprawy. Odwdzięczą się wówczas, stając się przyciągającym uwagę elementem dekoracyjnym ogrodu. Florexpol od wielu lat jest dystrybutorem wielu ciekawych gatunków i odmian bylin i kwiatów wieloletnich, pochodzących przede wszystkim z polskich upraw. Dzięki temu rośliny są przyzwyczajone do polskich warunków pogodowych i glebowych i dobrze się przyjmują i rozwijają w naszych ogrodach i na działkach. Szczegółowa instrukcja uprawy dołączana jest do każdej sadzonki.

 • Rośliny pnące

  Nieocenioną ozdobą, a właściwie osłoną płotów, ścian, murów są wszelkiego rodzaju rośliny pnące. Nierzadko zdarza się, że nasz ogród sąsiaduje z mało przyjemną dla oka ścianą, brzydkim płotem czy murem. Roślinami pnącymi można doskonale zamaskować takie nieciekawe widoki. Czasami pchani fantazją, stawiamy ogrodowe konstrukcje, na przykład pergole, altanki i tym podobne. Tutaj także pnące rośliny doskonale pełnią swą rolę, pokrywając swymi pnączami i kwiatami takie budowle. Sklep internetowy Florexpol oferuje spory asortyment pnących roślin w formie sadzonek w doniczkach lub sprzedając ich nasiona. Sklepy wysyłkowe to bardzo wygodna forma sprzedaży wszelkich towarów, nie wyłączając produktów ogrodniczych, oczywiście na czele z roślinami. Dzięki nim klient kupuje towary taniej, w dodatku nie wychodząc z domu. Pnące rośliny sprzedawane przez nasz sklep ogrodniczy to towar najwyższej jakości pochodzący z najlepszych polskich i zagranicznych upraw. Wśród najpopularniejszych pnączy możemy wymienić przykładowo: bluszcz pospolity, hortensję pnącą, winobluszcz pięciolistkowy, powojniki lub wiciokrzewy.

 • Krzewy ozdobne

  Bez wątpienia to kwiaty są tymi roślinami ogrodowymi, które w najbardziej spektakularny sposób zdobią nasze otoczenie, z uwagi na swoją charakterystyczną, niejednokrotnie bardzo jaskrawą, wielobarwną kolorystykę. Jednakże kwiaty najczęściej kwitną stosunkowo krótko i niezbyt długo cieszą nasze oczy swym pięknem. Inaczej sprawy mają się z drzewkami, drzewami i krzewami ozdobnymi. Te rośliny ozdobne, odpowiednio dobrane, mogą stanowić stałą, trwałą, niewiele zmieniającą się w ciągu całego roku dekorację ogrodową. Wiemy, że różnego rodzaju iglaki to często drzewa i krzewy ozdobne, a większość z nich utrzymuje dekoracyjne igliwie przez cały rok. Innego rodzaju pięknem mogą nas cieszyć przez cały sezon zimozielone rośliny ogrodowe. Utrzymują one swoje listowie przez cały rok, a można wśród nich znaleźć rośliny o różnych kolorach liści, nie tylko zielonych. Mamy też krzewy ozdobne, kwitnące wystarczająco długo w ciągu roku, aby mogły urzekać nas swymi barwami. Do nich należą na przykład hortensje utrzymujące swoje kwiaty od wiosny, aż do późnej jesieni. Nasz internetowy sklep ogrodniczy Florexpol również zajmuje się sprzedażą krzewów i drzew ozdobnych, zarówno tych kwitnących, jak i tych o wielobarwnych liściach. Znajdziecie Państwo na naszych półkach różnorodny wybór takich roślin.

 • Sadzonki róż

  Prowadzimy wysyłkową sprzedaż sadzonek róż rabatowych, parkowych i pnących najróżniejszych odmian. Sprzedajemy wszystkie niezbędne akcesoria przydatne w uprawie i pielęgnacji róż.

  Najpiękniejsze róże - duży wybór gatunków i odmian

  Chyba najpopularniejszymi krzewami ozdobnymi w większości ogrodów są róże efektownie kwitnące i wyglądające; są to krzewy bardzo uniwersalne, nadające się do ogrodów, do skrzynek balkonowych i donic. Obecnie na całym świecie występuje kilkaset gatunków róż ozdobnych. Z uwagi na zastosowanie i rodzaj podłoża, krzewy te dzielimy na pnące, rabatowe, wielkokwiatowe, pienne, parkowe, miniaturowe oraz okrywowe. Róże wymagają pielęgnacji dostosowanej do konkretnej odmiany, sporo pracy i wysiłku, ale odwdzięczają się pięknymi kwiatami. Sadzonki róż najlepiej umieszczać w glebie gliniasto-piaszczystej, wcześniej pozbawionej kamieni i chwastów, wilgotnej. Ważne jest, aby przy ich podlewaniu nie moczyć liści i kwiatów. Warto także wyłożyć glebę wokół sadzonek róż i dorosłych krzewów korą, eliminującą chwasty i zapobiegającą utracie wilgoci. Ponieważ sadzonki różnych roślin, w tym kwiatów ogrodowych, są jednymi z podstawowych produktów, jakie oferuje Florexpol, nie może więc tutaj zabraknąć także krzewów różanych, a nasz sklep internetowy ma półki pełne najróżniejszych odmian, łącznie z sadzonkami róż parkowych, pnących i wielkokwiatowych. Róże parkowe dochodzą nieraz do sporej, 3-metrowej wysokości, mają silne pędy i są bardzo odporne na choroby i niskie temperatury, a ich ozdobą są nie tylko kwiaty, ale także owoce, liście i pędy. Dzięki małym wymaganiom nie potrzebują stałej pielęgnacji. Róże pnące mogą osiągnąć wysokość nawet do 5 metrów i doskonale sprawdzają się jako ozdoba ścian budynków. Obficie kwitną, a dzięki przymocowaniu do podpór mogą piąć się nie tylko po murach, ale także pergolach, bramach, płotach czy kolumnach. Z kolei róże wielkokwiatowe mają piękne, duże kwiaty, które najlepiej nadają się do cięcia i ekspozycji w wazonie. W ogrodzie świetnie wyglądają na rabatach. Mają intensywny zapach, ich krzaki nie są zbyt gęste. Róże te kwitną obficie i są bardziej wrażliwe na złe warunki atmosferyczne oraz glebowe. Najlepiej rozwijają się w miejscach wietrznych i nasłonecznionych, na żyznej, przepuszczalnej glebie.

  Ponieważ działamy kompleksowo, więc w naszym sklepie internetowym oferujemy wszystkie niezbędne akcesoria, które wiążą się z uprawą róż.PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8.00 do 17.00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Zapraszamy również do naszego Centrum Ogrodniczego w Dębówce k. Lublina

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
sobota: 9.00 - 15.00