wysylka-ziol.jpg

Wskazówki uprawy:

  • Trawa cytrynowa (Cymbopogon) w formie świeżych listków może być przechowywana w lodówce nawet do 2 tygodni. Po zamrożeniu trwałość przechowania zdecydowanie się przedłuży.
  • Stanowisko: trawę cytrynową można uprawiać w domu na parapecie. W mieszkaniu trawa cytrynowa będzie rosła w temperaturze pokojowej, w widnym miejscu. Uprawiana w pełnym słońcu wytworzy więcej aromatycznych olejków eterycznych.
  • Gleba: wymaga podłoża gliniasto-piaszczystego i umiarkowanego podlewania, nie toleruje nadmiaru wody, nie toleruje też przesuszania.
  • Wysokość: 70 cm.
  • Zimowanie: w naszym klimacie trawa cytrynowa nie może być uprawiana w gruncie, gdyż nie jest odporna na mróz. Polecana jest do uprawy w pojemnikach. W okresie zimy powinna być przechowywana w chłodnym, ale zabezpieczonym przed mrozem pomieszczeniu, najlepiej o temperaturze 8-10°C. W takich warunkach należy ją umiarkowanie podlewać, ale nie przesuszać.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

50-658
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
70 cm
Pachnące
Tak
Zimowanie
nie zimuje
Ilość sztuk
1

Trawa cytrynowa

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.Trawa cytrynowa (Cymbopogon) nadaje potrawom egzotyczny smak i aromat. Orzeźwia organizm, pomaga w koncentracji. Listki stosuje się do parzenia herbaty, przyprawiania drobiu, ryb i zup azjatyckich. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach.

50-658
Niedostępny
Cena
7,80 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Nasłonecznione
Stanowisko
70 cm
Wysokość rośliny
nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Tak
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać