• Nowość

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych kwiatach. Wybierz, jeśli poszukujesz tulipana o szczególnie efektownym wyglądzie.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny strzępiasty Flamenco łączy w sobie zalety tulipanów pełnych i strzępiastych. Sadzony w grupie tworzy imponujący efekt wizualny.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny strzępiasty Flamenco wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Flamenco jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza się jesienią, we IX-X.
21-439
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan strzępiasty Flamenco

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Tulipan strzępiasty Flamencoto bardzo popularna odmiana. Posiada faliste płatki o bokach z licznymi, drobnymi strzępkami, które są fantastycznie zabarwione w intensywnym kolorze żółtym. Na środku każdego z płatków przebiega czerwony pasek, który jeszcze bardziej podkreśla oryginalność kwiatu. Długie łodyżki zaś okalają przepiękne liście, w dynamicznym kolorze zielonym. Może być uprawiany w pojemnikach. Przepięknie prezentuje się w wazonie jako kwiat cięty.

21-439
Dostępny
Kolor: Żółty
Cena
12,50 zł

(2,50 zł /szt)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 60-100

Żarnowiec Luna

1 szt.
16,50 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK