• Nowość

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych, kunsztownych i barwnych kwiatach. Dobra opcja do wszelkich dekoracji florystycznych: bukietów, ikebany, ozdoby tortów.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny Black Canyon wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku: przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-438
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan pełny Black Canyon

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Tulipan o pełnych, bardzo ciemnych kwiatach w kolorze fioletowo-czarnym. Płatki kwiatów są połyskujące a sam kwiat układa się w ładną i zwartą kulę. Jego wyjątkowy kolor kwiatów oraz wysoka wytrzymałość sprawiają, że tulipan będzie doskonałym wyborem do każdego ogrodu. Ta odmiana tulipana jest w pełni mrozoodporna, co oznacza, że z łatwością przetrwa zimę, nawet w trudnych warunkach. Tulipan Black Canyon jest doskonałym wyborem do nasadzeń grupowych na rabatach, ale również pięknie prezentuje się w donicach na tarasach czy balkonach. Idealny na kwiat cięty.

21-438
Dostępny
Kolor: Fioletowy
Cena
16,70 zł

(3,34 zł /szt)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-215

Truskawka Honeoye

5 szt.
35,50 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK