• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych, kunsztownych i barwnych kwiatach. Dobra opcja do wszelkich dekoracji florystycznych: bukietów, ikebany, ozdoby tortów.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny Wyndham należy do grupy najbardziej czarujących tulipanów peoniowych. Kwiaty tej odmiany są duże i wyjątkowo gęsto zbudowane.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny Wyndham wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 35-40 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku: przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-424
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
35-40 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan pełny Wyndham

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt

Niezwykle efektowna odmiana. Grupa tulipanów pełnych. Kwiaty mają dużo płatków, są pełne, przypominają piwonie.  Tulipan pełny Wyndham jest wyjątkowo piękny, zachwyca kolorami i unikalnym kształtem. Rewelacyjny materiał na bukiety.

21-424
Niedostępny
Kolor: Purpurowy
Cena
12,10 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35-40 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: