• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych kwiatach. Wybierz, jeśli poszukujesz tulipana o szczególnie efektownym wyglądzie.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny strzępiasty Bastia łączy w sobie zalety tulipanów pełnych i strzępiastych. Sadzony w grupie tworzy imponujący efekt wizualny.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan pełny strzępiasty Brest wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Bastia jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza się jesienią, we IX-X.
21-423
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
4
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan strzępiasty Bastia

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 4 szt.
 

Niezwykle efektowna i nowa odmiana, która wzbudza zachwyt spektakularnym kwitnieniem, różnorodnością i unikatową zmiennością barw, a także misternie postrzępionymi płatkami. Z pewnością zaintryguje poszukiwaczy ogrodowych unikatów. Będzie prawdziwą chlubą ogrodu, niezawodnie przyciągającą uwagę gości.

21-423
Niedostępny
Kolor: Pomarańczowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
4
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 11-298

Liliowiec Daria

1 szt.
29,90 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK