Idealny wybór, jeśli:

Szukasz klasycznej opcji na barwne, wiosenne rabaty. Wybierz, jeśli cenisz gatunki nadające się również do świeżych, dekoracyjnych, domowych bukietów.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan pełny Columbus® to odmiana o imponujących, bardzo wypełnionych kwiatach w typie peoniowym.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Wysokość: 45-50 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Letni spoczynek: wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana pełnego Columbus® jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-388
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45-50 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
6

Tulipan pełny Columbus®

Cebule - 1 op.: 6 szt.Prawdziwa piękność! Tulipan pełny Columbus® zachwyca cudowną, różową barwą bardzo pełnych, peoniowych kwiatów. Ich jaśniejszy kontur sprawia, że prezentują się bardzo dekoracyjnie. To odmiana wymarzona do tworzenia romantycznych aranżacji na rabatach i w wazonach. Wysoko ceniony przez florystów!

21-388
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
10,30 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45-50 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 00-502

1,60 zł