• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz imponującej odmiany na wysoką rabatę. Dobry wybór, jeśli cenisz tulipany o klasycznym kształcie kwiatów.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Darwina Pink Impression (Tulipa) jest jedną z wcześniej kwitnących odmian. Ceniony ze względu na trwałość i odporność na niekorzystną pogodę.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipan Darwina Pink Impression wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 50 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Pink Impression jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza się jesienią, we IX-X.
21-307
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
50 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan Darwina Pink Impression

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Tulipan Darwina Pink Impression (Tulipa) to silnie rosnąca odmiana o bardzo dużych, pasteloworóżowych i niezwykle kształtnych kwiatach. Niezawodny i bardzo odporny na choroby oraz niekorzystną aurę. Kwitnie już na przełomie IV i V. Urzekający w dużych grupach, zwłaszcza w zestawieniu z odmianami w kolorze białym.

21-307
Niedostępny
Kolor: Różowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
50 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 11-317

Kanna Tirol

1 szt.
11,60 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 12-099

Mieczyk Pink Lady

6 szt.
9,60 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK