• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Jesteś miłośnikiem odmian unikatowych, kolekcjonerskich, wybitnie dekoracyjnych. Dobry wybór do nasadzeń grupowych w centrum rabaty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan papuzi Apricot Parrot należy do najczęściej nagradzanych odmian. Jego wyjątkowo okazałe, lekko postrzępione, delikatnie pachnące, wielobarwne kwiaty mają tendencję do niemal całkowitego otwierania się w pełnym słońcu, ujawniając równie barwne wnętrze.
  • Wysokość: 45 cm.
  • Kwitnienie: V. Niezwykle efektowny jako kwiat cięty.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada września, a końcowym - koniec października. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany papuzie Apricot Parrot wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę czerwca, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion.
  • W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan papuzi Apricot Parrot, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

21-201
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan papuzi Apricot Parrot

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan papuzi Apricot Parrot to wielokrotnie nagradzana odmiana, ceniona za wyjątkowy wygląd i łatwość uprawy. Duże, różowo-brzoskwiniowe kwiaty z zielonymi akcentami szeroko otwierają się w słońcu.

21-201
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
13,80 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 25-033

Iksja mieszanka

15 szt.
7,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK