Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz widowiskowej dekoracji wiosennego ogrodu. Dobry wybór na duże grupy na rabatach, trawnikach, w ogrodach skalnych lub do donic.

Wskazówki uprawy:

  • Narcyz miniaturowy Minnow (Narcissus) to bardzo ceniona odmiana, doskonała do doniczek i pędzenia. Narcyzy miniaturowe można sadzić na trawnikach pod warunkiem, że z pierwszym koszeniem trawy wstrzymamy się do czasu, kiedy liście miniaturowych narcyzów zaczną żółknąć i zasychać.
  • Sadzenie: narcyzy miniaturowe sadzi się grupami na głębokość 5-8 cm. W przypadku przesadzania cebul narcyzów na nowe miejsce termin wykopywania cebul przypada w końcu VI, gdy żółkną liście. Cebule do jesieni przechowuje się w temperaturze 17-20°C w suchych pomieszczeniach. Jesienią wysadzamy wykopane cebule ponownie w nowym miejscu w ogrodzie.
  • Gleba: narcyz miniaturowy Minnow wymaga gleb żyznych, próchnicznych, lekko wilgotnych o odczynie obojętnym.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 15 cm.
  • Kwitnienie: IV.
  • Zimowanie: w tym samym miejscu, bez przesadzania, narcyzy miniaturowe mogą rosnąć przez 4-5 lat, wówczas zakwitają wcześniej i obficiej. Są całkowicie mrozoodporne. W chłodniejszych rejonach kraju konieczne jest okrywanie zagonów na zimę torfem lub kompostem.
  • Pielęgnacja: ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest usuwanie przekwitłych kwiatów.

Uprawa doniczkowa:

  • Doniczki z cebulkami powinny przez 10-12 tygodni pozostać w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze 8-10ºC. Można je także wraz z posadzonymi cebulami zadołować, czyli wkopać donice do ziemi w ogrodzie.
  • Kiedy pędy narcyzów osiągną wysokość ok. 8 cm, młode rośliny mogą być przeniesione na balon lub na taras.
20-897
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
15 cm
Okres kwitnienia
IV
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Narcyz miniaturowy Minnow

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Niewiele jest odmian pachnących tak mocno jak narcyz miniaturowy Minnow (Narcissus). Wielokrotnie nagradzany, ceniony jest za urokliwy wygląd drobnych, kremowych kwiatów, zebranych nawet po 5-6 na jednej łodydze. Kwiaty bledną w miarę kwitnienia. Zaliczany do grupy narcyzów Tazetta polecanych do naturalizacji oraz pędzenia. Doskonały w doniczkach i na skalniakach.

20-897
Niedostępny
Kolor: Kremowy
Cena
8,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
15 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: