Idealny wybór, jeśli:

Cenisz gatunki nie tylko nietuzinkowe z wyglądu, ale także niezwykle przystępne w uprawie. Najlepsza opcja dla początkujących miłośników ogrodnictwa.

Wskazówki uprawy:

  • Liliowiec Mildred Mitchell (Hemerocallis) należy do bylin długowiecznych. Na jednym stanowisku może rosnąć i rozwijać się nawet 20-30 lat.
  • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
  • Stanowisko: należy liliowcom zapewnić dużo słońca, choć rosną równie dobrze w półcieniu i cieniu.
  • Gleba: liliowiec Mildred Mitchell dobrze kwitnie i rozwija się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu. Najlepiej będzie rosnąć na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych, o pH około 6.
  • Wysokość: 55 cm.
  • Kwitnienie: VII-VIII.
  • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów, warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe.
  • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
  • Zastosowanie: liliowce Mildred Mitchell na jednym stanowisku mogą rosnąć wiele lat tworząc wspaniałe, kwitnące kępy. Liliowiec nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody, a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
  • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.

Kłącza - 1 opakowanie: 1 szt.

11-080
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
55 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Jadalne kwiaty
Tak
Pachnące
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Liliowiec Mildred Mitchell

Kłącza - 1 opak.: 1 szt.Liliowiec Mildred Mitchell (Hemerocallis) to widowiskowa mieszanka odcieni liliowych, lawendowych i jagodowych z kremowymi akcentami i uroczymi "falbankami" na brzegach płatków. Mocny akcent na każdej rabacie. Bylina długowieczna, mrozoodporna, odporna na choroby i łatwa w uprawie, nie sprawia żadnych problemów nawet początkującym ogrodnikom.

11-080
Niedostępny
Cena
11,50 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-VIII
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
55 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Jadalne kwiaty
Tak
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać