Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o niecodziennej barwie, do tworzenia barwnych kompozycji na rabatach. Wybierz, jeśli szukasz odmiany szczególnie polecanej na trwały i niezawodny kwiat cięty.

  • Lilia azjatycka Bourbon Street to jedna z bardziej widowiskowych odmian o bardzo intensywnej, różowo-karminowej barwie. Posadzona w grupach tworzy wspaniały, kolorystyczny efekt na rabacie. Polecana także do bukietów.
  • Sadzenie: cebule sadzić w IV-V w słonecznym miejscu i zacieniać podłoże roślinami okrywowymi lub ściółkować podłoże 3 cm warstwą kory sosnowej, kompostu ogrodowego lub próchnicą liściową. Zapobiega to wysychaniu gleby. Rozstawa między roślinami: 15 x 15 cm, głębokość sadzenia: 10-15 cm. Wysokie odmiany można podpierać palikiem. Dla ochrony cebul należy sadzić lilie w koszykach, które skutecznie chronią je przed gryzoniami.
  • Gleba: gleby powinny być bogate w próchnicę, pulchne i przepuszczalne.
  • Wysokość: 90 cm.
  • Kwitnienie: VI-VII. Po kwitnieniu należy usuwać przekwitłe kwiatostany, pozostawiając na pędzie jak najwięcej liści, stanowiących źródło asymilatów potrzebnych do tworzenia nowych cebul.
  • Nawożenie: wiosną stosujemy nawóz o spowolnionym działaniu lub nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących raz na dwa tygodnie. Niezbędnymi substancjami do rozwoju roślin są azot, fosfor i potas.
  • Zimowanie: lilia azjatycka Bourbon Street może rosnąć przez 3-5 lat w tym samym miejscu (przesadzamy w IX). Nie wymagają wykopywania na zimę.
14-259
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
90 cm
Okres kwitnienia
VI-VII
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1

Lilia azjatycka Bourbon Street

Cebule - 1 op.: 1 szt.

Lilia azjatycka Bourbon Street odznacza się dużymi kwiatami i mocnymi, sztywnymi łodygami. Na pędzie rozwija od 4 do 6 kwiatów cudownej, głębokiej, karminowej barwy. Rewelacyjnie prezentuje się w grupach i szpalerach, bardzo atrakcyjna jako kwiat cięty.

14-259
Niedostępny
Kolor: Karminowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-VII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
90 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: