Idealny wybór, jeśli:

Szukasz majestatycznej rośliny o egzotycznym, pociągającym wyglądzie. Dobry wybór na wysoki szpaler w tle rabaty lub wzdłuż ogrodzenia.

Wskazówki uprawy:

  • Pustynnik Cleopatra (Eremurus isabellinus) jest rośliną miododajną. Efektownie wygląda na rabatach, stanowi widowiskowy dodatek do bukietów.
  • Stanowisko: pustynnik wymaga stanowiska słonecznego.
  • Gleba: wymaga dobrej, żyznej i przepuszczalnej gleby. Pustynnik Cleopatra nie znosi nadmiaru wody, nie powinien rosnąć w miejscach podmokłych, ani w zagłębieniach terenu.
  • Sadzenie: podczas sadzenia bulwiaste, przypominające rozgwiazdy, długie korzenie muszą być rozłożone płasko, na głębokości około 10 cm. Sadzić należy w odstępach co 40-50 cm w terminie od połowy IX do połowy X. Na glebach cięższych przed sadzeniem w dołku należy wykonać drenaż z 10-15 cm warstwy drobnego żwiru, piasku lub keramzytu.
  • Wysokość: 120-150 cm.
  • Kwitnienie: VI.
  • Pielęgnacja: do czasu kwitnienia regularnie (co 10-14 dni) dokarmiamy roślinę płynnymi nawozami mineralnymi lub roztworem gnojowicy. Pustynnik Cleopatra obficiej kwitnie, gdy jest systematycznie podlewany, zwłaszcza w czasie tworzenia się kwiatostanu.
  • Zimowanie: późną jesienią, gdy powierzchnia gruntu zamarznie ściółkujemy podłoże liśćmi lub korą. Zabezpieczy to korzenie przed mrozem.
  • Rozmnażanie: odbywa się po kwitnieniu, przez podział rośliny lub wysiew świeżych nasion. Starsze egzemplarze można dzielić w okresie letniego spoczynku.

Kłącza - 1 opakowanie: 1 szt.

25-129
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
120-150 cm
Okres kwitnienia
VI
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Pustynnik Cleopatra

Kłącza - 1 op.: 1 szt.Pustynnik Cleopatra (Eremurus isabellinus) najpiękniej wygląda w towarzystwie traw ozdobnych. To imponująca roślina o egzotycznym wyglądzie z pięknym, długim kwiatostanem. Po kwitnieniu tworzą się okrągłe owoce. Kwiaty doskonale nadają się do cięcia. Są miododajne.

25-129
Niedostępny
Kolor: Brzoskwiniowy
Cena
13,80 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
120-150 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Roślina miododajna
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać