• Obecnie brak na stanie
PBR Odmiana objęta licencją. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz hortensji łatwej w uprawie i odpornej na mróz. Dobry wybór, jeśli cenisz rośliny piękne nie tylko w ogrodzie, ale również w bukiecie. Dobry wybór do ogrodów miejskich.

Wskazówki uprawy:

  • Hortensja dębolistna Tara PBR oprócz dekoracyjnych kwiatów ma niezwykle ozdobne liście, które stanowią jej największą zaletę
  • Stanowisko: Hortensja dębolistna Tara PBR lubi stanowiska słoneczne i osłonięte
  • Gleba: żyzna i wilgotna - lekko kwaśna. Nie toleruje wapnia. Podłoże wokół korzeni powinno pozostawać chłodne, dlatego należy je ściółkować.
  • Pielęgnacja: Podczas uprawy hortensji dębolistnej warto pamiętać o regularnym podlewaniu. Wczesną wiosną i jesienią wskazane jest ściółkowanie gleby pod krzewem, a na początku sezonu wegetacyjnego podsypanie pod roślinę granulowanego nawozu mineralnego. Nawożenie hortensji dębolistnej może być też wykonane za pomocą nawozu płynnego lub rozpuszczalnego. Wówczas rośliny podlewamy roztworem nawozu rozpuszczonego w wodzie co 2 tygodnie w okresie od kwietnia do końca lipca. Najlepiej stosować nawozy przeznaczone specjalnie dla hortens
  • Zimowanie: hortensja dębolistna nie jest w pełni mrozoodporna. Konieczna jest ochrona roślin przed mrozem i wiatrem poprzez usypanie kopczyka z torfu u podnóża krzewu, a w rejonach Polski o najchłodniejszym klimacie (głównie na wschodzie) również okrycie całej rośliny słomianym chochołem lub agrowłókniną.
  • Wysokość: do 1,2 m.
  • Cięcie: Hortensja dębolistna należy do grupy roślin, które nie wymagają corocznego cięcia pielęgnacyjnego. Kwitnie ona na pędach ubiegłorocznych, w związku z tym nie należy skracać silnych pędów wyrosłych u podstawy krzewu, które mają już pąki kwiatowe. Cięcie hortensji dębolistnej ogranicza się do usuwania słabych, martwych i zbytnio zagęszczających krzew pędów. Można pod koniec zimy lub wczesną wiosną wycinać suche kwiatostany, tuż nad pierwszą parą pąków.
  • Kwitnienie: VIII-IX

60-621
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
1,2 m
Okres kwitnienia
VIII-IX
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. września

Hortensja dębolistna Tara PBR

Kategoria produktu: krzewy-ozdobne

W doniczce - 1 op.: 1 roślina

(Hydrangea quercifolia). Okazałe, do 30 cm długości kwiatostany pięknie prezentują się na tle dużych, podobnych do dębowych liści. Krzew warto posadzić w eksponowanym miejscu, aby podziwiać spektakularne kwitnienie oraz jesienne, purpurowe wybarwienie liści.

60-621
Niedostępny
Kolor: Kremowy
Cena
39,50 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VIII-IX
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
1,2 m
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: