• Nowość

Wskazówki uprawy:

  • Winorośl Lakemont jest to gatunek ciepło- i światłolubny. Najlepszym stanowiskiem dla winorośli jest miejsce ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru, przy ścianie budynku lub murze, na wystawie południowej lub południowo zachodniej.
  • Gleba: podłoże pod winorośl powinno zawierać dużą ilość składników pokarmowych. Najlepsze są gleby lekkie, próchniczne, łatwo nagrzewające się, o odczynie zbliżonym do obojętnego lub lekko zasadowe.
  • Sadzenie: przed posadzeniem sadzonek warto ziemię wzbogacić wykorzystując nawóz z przekompostowanego obornika lub kompostu. Do dołka wlewamy wodę, kiedy dołek nieco przeschnie wsadzamy sadzonkę. Winorośl sadzimy w dołku o głębokości 20 cm i szerokości 40 cm. Młoda winorośl powinna rosnąć przy podporze, może nią być płot, pergola lub palik.
  • Zimowanie: jesienią zabezpiecza się rośliny przed przemarznięciem usypując kopczyk z ziemi lub kompostu wysokości 20-30 cm, tak aby przysypać i zabezpieczyć miejsce szczepienia. Winorośl Reliance wytrzymuje mrozy do -20°C. W chłodniejszych regionach wymaga całkowitego okrycia. Szybko odbudowuje ewentualne uszkodzenia mrozowe i obficie owocuje z dolnych pąków, które były zabezpieczone 40 cm kopczykiem z ziemi. Doskonale sprawdza się w uprawie pod osłonami.
  • Zbiór: 1. poł. IX.
70-705
Stanowisko
Słoneczne
Okres kwitnienia
VI-X
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Winorośl Lakemont

W doniczce - 1 op.: 1 roślina

Odmiana deserowa, bezpestkowa, którą cechuje wysoka plenność. Z jednej rośliny z końcem IX można zebrać do kilkunastu kilogramów łagodnych w smaku, słodkich, doskonałych do spożycia i na wino, bardzo smacznych owoców. Krzew ma szybki wzrost i jest mrozoodporny.

70-705
Dostępny
Cena
39,00 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-X
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: