Wskazówki uprawy:

  • Porzeczka czarna Bona jest rodzimą odmianą o wyjątkowo pysznych, deserowych owocach.
  • Gleba: porzeczka Bona wymaga gleb żyznych, zasobnych w próchnicę i dostatecznie wilgotnych. Porzeczki lepiej rosną na glebach lżejszych. Nie tolerują gleb ciężkich, podmokłych i zasadowych. Lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym pH 6,2-6,7. Lepiej znoszą kwaśny odczyn gleby niż obojętny. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych może doprowadzić do zatapiania korzeni i zamierania całych krzewów.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy zawsze kilka centymetrów głębiej niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia dostęp korzeni do większej ilości wody. Najlepiej sadzić je w rzędach. Do prawidłowego wzrostu i zbioru odległość pomiędzy krzewami powinna wynosić około 2 m.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią. Porzeczka Bona lubi wilgotne podłoże, warto jest ściółkować krzewy kompostem lub skoszoną trawą.
  • Cięcie: pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które mają mniej niż 4 lata. Wczesną wiosną po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Zbiór: VI-VII.
70-687
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Porzeczka Bona

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Porzeczka Bona to polska odmiana deserowa, o bardzo dużych, słodkich i wyjątkowo smacznych owocach, które równomiernie dojrzewają. Krzew rozłożysty, zdrowy. Odmiana polecana ze względu na wczesną porę dojrzewania, na przełomie VI-VII i łagodny smak.

70-687
Niedostępny
Cena
12,80 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 03-118

3,20 zł