Wskazówki uprawy:

  • Winorośl Iza Zaliwska to odmiana odporna, dobrze zimująca, o dużych, słodkich owocach.
  • Stanowisko: najlepszym stanowiskiem dla winorośli jest miejsce ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru, przy ścianie budynku lub murze, na wystawie południowej lub południowo-zachodniej. Jest to gatunek ciepło- i światłolubny.
  • Gleba: podłoże pod winorośl powinno zawierać dużą ilość składników pokarmowych. Najlepsze są gleby lekkie, próchniczne, łatwo nagrzewające się, o odczynie zbliżonym do obojętnego lub lekko zasadowe.
  • Sadzenie: przed posadzeniem sadzonek należy ziemię wzbogacić wykorzystując nawóz z przekompostowanego obornika lub kompostu. Winorośl Iza Zaliwska sadzimy głęboko w dołek na głębokość 20-30 cm i szerokość 30 cm. Do dołka wlewamy wodę, kiedy dołek nieco przeschnie wsadzamy sadzonkę. Młoda winorośl powinna rosnąć przy podporze, może nią być płot, pergola lub palik. Sadzonki winorośli sadzimy w rozstawie 1-1,5 m x 2-3 m. Odstęp od płotu czy ściany budynku powinien wynosić co najmniej 70 cm.
  • Zimowanie: jesienią (XI) zabezpiecza się rośliny przed przemarznięciem usypując kopczyk z ziemi lub kompostu wysokości 30 cm. Należy przysypać miejsce szczepienia i zabezpieczyć po kilka najniżej znajdujących się oczek.
  • Cięcie: w pierwszym roku po posadzeniu winorośl Iza Zaliwska prowadzimy na 1 pęd. Cięcie w następnych latach zależy od przyjętych sposobów prowadzenia i cięcia winorośli.
70-269
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Winorośl Iza Zaliwska

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Bardzo wczesna, deserowa odmiana, która dojrzewa w drugiej połowie VIII. Winorośl Iza Zaliwska jest odporna na choroby i całkowicie mrozoodporna. Tworzy duże, średnio zwarte grona. Owoce średniej wielkości, zielono-żółte, bardzo słodkie.

70-269
Niedostępny
Cena
37,00 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: