Wskazówki uprawy:

  • Malina powtarzająca Jantar® owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych) i zeszłorocznych, dwuletnich. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. W kolejnym sezonie będą pędami dwuletnimi, które zaowocują od początku VII. Wiosną obok pędów dwuletnich wyrosną kolejne pędy nowe, jednoroczne, które zaowocują późnym latem i jesienią (VIII-pocz. X). W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie latem na pędach starych, dwuletnich i późnym latem oraz jesienią na pędach nowych, jednorocznych. Zbiór owoców trwa około 3,5 miesiąca.
  • Gleba: malina udaje się na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5).
  • Sadzenie: malina powtarzająca Jantar® może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, odległość między roślinami 0,5 m.
  • Nawożenie wykonuje się wczesną wiosną wolno działającym nawozem azotowym, np. mocznikiem. Latem w V i VI, niezbędne jest 2-3-krotne zastosowanie azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.
  • Cięcie polega na wycinaniu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po owocowaniu późną jesienią lub wczesną wiosną na wysokości 10 cm nad ziemią.
70-674
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Malina powtarzająca Jantar®

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Malina powtarzająca Jantar® owocuje głównie na pędach tegorocznych. Zbiór owoców rozpoczyna się na początku VIII i trwa do przymrozków. Owoce są jędrne, średniej wielkości, z połyskiem, słodkie, smaczne. W miarę dojrzewania przybierają kolor od jasnożółtego po ciemnopomarańczowy.

70-674
Niedostępny
Cena
15,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 11-372

1 szt.
8,50 zł