Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Jagoda kamczacka Vostorg

Jagoda kamczacka Vostorg

21,60 zł 70-274

Sadzonka w doniczce - 1 opak.: 1 roślina.

Jagoda kamczacka Vostorg ma owoce słodkie z lekko kwaskowym posmakiem. Są one doskonałe do spożycia na surowo i jako dodatek do dżemów, soków i nalewek. Dojrzewają równocześnie w 2. poł. VI, co ułatwia zbiór, dorastają do 5 cm długości. Średni plon z krzewu: 2,5 kg. Dla obfitego owocowania należy sadzić kilka różnych odmian obok siebie.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

Wskazówki uprawy:

Jagoda kamczacka Vostorg jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat. Wcześnie rozpoczyna wegetację, pąki kwiatowe pojawiają się na początku marca. Krzewy jagody kamczackiej owocują najwcześniej ze wszystkich uprawianych roślin owocowych. Są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C). Wykazują pełną mrozoodporność, nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.

Uprawa: roślina rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6). Wymaga stanowiska słonecznego. Krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać. Pielęgnacja polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka Vostorg nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.

Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w 10 roku uprawy.

Zbiór: od drugiej połowy VI. Średni plon z krzewu: 2,5 kg.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne