Wskazówki uprawy:

Jagoda kamczacka Vostorg jest rośliną łatwą w uprawie, długowieczną, rośnie i obficie owocuje przez 35 lat. Wcześnie rozpoczyna wegetację, pąki kwiatowe pojawiają się na początku marca. Krzewy jagody kamczackiej owocują najwcześniej ze wszystkich uprawianych roślin owocowych. Są wytrzymałe na suszę i silny mróz (do -35°C). Wykazują pełną mrozoodporność, nie wymagają okrywania na zimę. Kwiaty wytrzymują przymrozki do -6°C.

Uprawa: roślina rośnie na każdej glebie, ale najlepsze jest podłoże żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym (pH 5,5-6). Wymaga stanowiska słonecznego. Krzewy należy sadzić w dołki o wymiarach 40x40x40 cm, do których wsypujemy torf wymieszany z ziemią kompostową. Krzewy sadzi się w odległości 1-1,5 m. Ziemię pod krzewami można wyściółkować korą, torfem lub trocinami, dzięki czemu nie będzie się zachwaszczać. Pielęgnacja polega na odchwaszczaniu, nawożeniu nawozami mineralnymi i kompostem wiosną. Jagoda kamczacka Vostorg nie wymaga stosowania środków ochrony, nie jest atakowana przez choroby i szkodniki.

Cięcie: przeprowadza się od 4-5 roku po posadzeniu. Należy usunąć pędy najstarsze lub uszkodzone. Mocne odmładzanie krzewu, czyli wycinanie najstarszych pędów należy rozpocząć dopiero w 10 roku uprawy.

Zbiór: od drugiej połowy VI. Średni plon z krzewu: 2,5 kg.

70-274
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Jagoda kamczacka Vostorg

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Jagoda kamczacka Vostorg ma owoce słodkie z lekko kwaskowym posmakiem. Są one doskonałe do spożycia na surowo i jako dodatek do dżemów, soków i nalewek. Dorastają do 5 cm długości, dojrzewają równocześnie w 2. poł. VI, co ułatwia zbiór. Średni plon z krzewu: 2,5 kg. Dla obfitego owocowania należy sadzić kilka różnych odmian obok siebie.

70-274
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 90-217

Krążki kokosowe do wysiewu nasion 1 op. (24 szt.)

8,00 zł