Malinojeżyna Tayberry udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej. Maksymalna wysokość pędów dochodzi do 3-4 metrów. Wymaga prowadzenia w formie szpaleru lub kolumny, lub zastosowania podpór w postaci słupków czy też rusztowań, mocowania do konstrukcji altan, ścian i murów. Owocuje na pędach dwuletnich. Nie wydaje odrostów korzeniowych. Szpalerowe prowadzenie malinojeżyny wymaga rozstawy około 1,2-1,5 metra między roślinami, przy uprawie amatorskiej. Każda roślina wymaga przestrzeni równej 1,5 m ². Kolumnowa forma prowadzenia malinojeżyny polega na przywiązaniu pędów do silnego palika i skróceniu ich na wysokości około półtorej metra. Po zbiorze owoców powinniśmy usunąć wszystkie dwuletnie pędy, natomiast nowe powinniśmy podwiązać do palika. Cięcie polega na usunięciu starych pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią, lub wczesną wiosną na wysokości kilku cm nad ziemią. Zostawiamy tylko młode tegoroczne pędy, które nie owocowały. W sierpniu pamiętajmy o skróceniu pędów bocznych do 3 pąków. W czasie wzrostu należy pamiętać o podlewaniu roślin i nawożeniu nawozami bogatymi w azot. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest więc wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późnym okresie, tj. w maju i czerwcu, niezbędne jest dwu-trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. 

70-276
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Malinojeżyna Tayberry

W donicy: 1 roślina
Malinojeżyna tworzy wyjątkowo duże, aromatyczne owoce, doskonałe na konfitury, galaretki, soki, do bezpośredniej konsumpcji i do mrożenia. Jest prosta w uprawie, ale wymaga podpór ze względu na silny wzrost pędów. Owocuje na dwuletnich pędach od VII do końca VIII.

70-276
Dostępny
Cena
31,10 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: