® Odmiana wyhodowana w Instytucie Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy w Skierniewicach. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

Wskazówki uprawy:

  • Gleba: porzeczka Ruben® wymaga gleb żyznych, zasobnych w próchnicę i dostatecznie wilgotnych. Porzeczki Ruben® lepiej rosną na glebach lżejszych. Nie nadają się do ich uprawy gleby ciężkie, podmokłe i zasobne w węglan wapnia. Lubią gleby o odczynie lekko kwaśnym pH 6,2-6,7. Lepiej znoszą kwaśny odczyn gleby niż obojętny. Zbyt wysoki poziom wód gruntowych może doprowadzić do zatapiania korzeni i zamierania całych krzewów.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy zawsze kilka centymetrów głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia korzeniom dostęp do większej ilości wody. Najlepiej sadzić je w rzędach. Porzeczki czarne osiągają do 2 metrów wysokości, tak więc dla prawidłowego wzrostu i swobodnego zbioru, odległość pomiędzy krzewami powinna wynosić około 2 m. Sadząc krzewy w kilku rzędach prawidłowa rozstawa to około 2,5 x 3,0 m.
  • Cięcie porzeczki: jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które mają mniej niż 4 lata. Wczesną wiosną, po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzony krzew powinien posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich, z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe późną jesienią.
  • Ściółkowanie: ponieważ porzeczka lubi dość wilgotne podłoże, warto jest ściółkować krzewy kompostem lub skoszoną trawą. Poza ograniczeniem parowania, ograniczy to ekspansję chwastów.
70-509
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
1,5-2 m
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Porzeczka Ruben®

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Porzeczka Ruben® to odmiana bardzo plenna, średniowczesna. Polecana ze względu na wysokie plonowanie i odporność na choroby. Owoce średnie i duże, o dużej zawartości wit. C i barwników antocyjanowych. Krzew odporny na choroby.

70-509
Niedostępny
Cena
15,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Słoneczne
Stanowisko
1,5-2 m
Wysokość rośliny
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: