® Odmiana wyhodowana w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym - Instytut Ogrodnictwa Brzezna. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zabronione.

MALINA powtarzająca owocowanie POLKA® - wskazówki uprawy:

Owocowanie:

Owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych) od VIII. Owoce tworzą się i dojrzewają na wierzchołkowej części młodego pędu. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym są one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od połowy VII.

Wiosną obok pędów dwuletnich wyrastają kolejne pędy jednoroczne, które zaowocują w VIII-IX. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie: latem na pędach dwuletnich i jesienią na pędach jednorocznych. Zbiór owoców u tej odmiany jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około trzy i pół miesiąca.

Uprawa:

Malina Polka® udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5). Może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.

Pielęgnacja różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w maju i czerwcu, niezbędne jest dwu-trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.

Cięcie:

Niskie cięcie, tuż przy ziemi, stosuje się u roślin bardzo młodych. W wyniku takiego cięcia wyrasta większa liczba nowych pędów. W dalszych latach cięcie polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią, lub wczesną wiosną na wysokości 20 cm nad ziemią.  

Malina Polka® owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich.

70-432
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od kwietnia

Malina powtarzająca Polka®

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Malina powtarzająca Polka® to jedna z najlepszych odmian powtarzających owocowanie. Owoce deserowe, duże, bardzo smaczne, doskonałe do bezpośredniego spożycia i na przetwory. Długo zachowują świeżość po zbiorze. Pora dojrzewania: wczesna, zbiór owoców zaczyna się od końca VII.

70-432
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: