Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. [zamknij]

 
Malina powtarzająca Polka

Malina powtarzająca Polka

Promocja

9,45 zł 70-432

Stara cena: 10,50 zł

PRODUKT NIEDOSTĘPNY

Sadzonka w balocie - 1 opak.: 1 roślina.

Malina powtarzająca Polka to jedna z najlepszych na świecie odmian powtarzających. Owoce deserowe, duże, bardzo smaczne, doskonałe do spożycia i na przetwory. Długo zachowują świeżość po zbiorze. Pora dojrzewania: wczesna, zbiór owoców zaczyna się od końca VII.

Więcej szczegółów


  • Ilość sztuk: 1

MALINA powtarzająca owocowanie POLKA - wskazówki dotyczące uprawy:

Owocowanie:

Owocuje na pędach jednorocznych, które wyrosły wiosną tego roku (nowych) od VIII. Owoce tworzą się i dojrzewają na wierzchołkowej części młodego pędu. Pędy nowe, jednoroczne nie powinny być wycinane jesienią. Zostawiamy je do następnego roku. W kolejnym sezonie wegetacyjnym są one pędami dwuletnimi, które zaowocują latem od połowy VII.

Wiosną obok pędów dwuletnich wyrastają kolejne pędy jednoroczne, które zaowocują w VIII-IX. W ten sposób malina ma dwukrotne owocowanie: latem na pędach dwuletnich i jesienią na pędach jednorocznych. Zbiór owoców u tej odmiany jest bardzo rozciągnięty w czasie i trwa około trzy i pół miesiąca.

Uprawa:

Malina Polka udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5). Może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.

Pielęgnacja różni się od pielęgnacji maliny tradycyjnej. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późniejszym okresie, tj. w maju i czerwcu, niezbędne jest dwu-trzykrotne zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej. Łączna dawka azotu powinna być o około 1/3 wyższa niż przy uprawie maliny tradycyjnej.

Cięcie:

Niskie cięcie, tuż przy ziemi, stosuje się u roślin bardzo młodych. W wyniku takiego cięcia wyrasta większa liczba nowych pędów. W dalszych latach cięcie polega na wycięciu najstarszych, czyli dwuletnich pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią, lub wczesną wiosną na wysokości 20 cm nad ziemią.  

Malina Polka owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

Odmiana prawnie chroniona. Zakupione sadzonki mogą służyć wyłącznie do produkcji owoców.

PUH Florexpol Sp. z o.o.
Dębówka 17A
20-050 Lublin 2

Kontakt do Działu Wysyłkowego
we wszystkie dni robocze od 8:00 do 17:00
tel. 81 533 23 05, 81 533 30 50;
e-mail: info@florexpol.com.pl

 

Kontakt do Działu Techniki Basenowej
e-mail: info@basen.com.pl

Godziny pracy: w dni robocze 8:00-16:00

Zapraszamy również do naszego CENTRUM OGRODNICZEGO W DĘBÓWCE K. LUBLINA

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 15:00
niedziela: Nieczynne