• Obecnie brak na stanie

Wskazówki uprawy:

 • Agrest Hinnonmaki Rot to odmiana krzaczasta.
 • Gleba: lubi glebę zasobną, próchniczną i przepuszczalną, zasobną w wilgoć. Dla poprawienia struktury i zasobności gleby w składniki pokarmowe można zmieszać ją z dobrze rozłożonym obornikiem, czy też kompostem. Nie toleruje terenów podmokłych.
 • Sadzenie: agrest najlepiej sadzić na stanowisku słonecznym lub w lekkim półcieniu. Rośliny sadzimy troszkę głębiej niż rosły w szkółce. Zabieg ten pozwala na łatwiejsze przyjęcie ze względu na lepszy dostęp do wody. Dołek powinien mieć taką szerokość i głębokość, aby korzenie były swobodnie rozłożone.
 • Rozstawa: odstępy między krzaczastymi formami powinny wynieść około 1-1,2 m. Krzewy potrzebują swobody, dzięki czemu owoce równomiernie dojrzewają i są mniej narażone na choroby.
 • Cięcie: jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest cięcie. Od niego zależy prawidłowy wzrost i obfite owocowanie. Cięcie wykonujemy po raz pierwszy na wiosnę pierwszego roku po posadzeniu. U form krzaczastych skracamy wszystkie pędy nad jednym, drugim bądź trzecim oczkiem. Efektem takiego cięcia, będzie powstawanie nowych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet krzewu. Przez następne lata w marcu usuwamy pędy słabe, chore, uszkodzone, jak również te zbyt odchylające się na boki. Aby pobudzić krzewienie można przyciąć zdrowe pędy na około 30 cm. Dobrze uformowany agrest Hinnonmaki Rot powinien składać się z wielu pędów, wśród których najwięcej powinno być jednorocznych (około 5). Im starsze pędy, tym ich ilość powinna być mniejsza (średnio 2-4 pędy stare).
 • Nawożenie: dobrze jest co pewien czas zasilać krzewy kompostem, przyczyni się to do zwiększenia jakości plonów. Nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a potasowe i fosforowe jesienią.
 • Podlewanie: w przypadku suchych lat krzewy wymagają uzupełniania niedoborów wody. Dla ograniczenia parowania wody oraz ekspansji chwastów warto stosować ściółkowanie podłoża.
 • Zapylenie: wprawdzie wiele odmian należy do roślin samopylnych, ale agresty plonują obficiej przy zapyleniu krzyżowym, dlatego warto hodować inne odmiany agrestu obok siebie.
70-295
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Agrest Hinnonmaki Rot

Kategoria produktu: krzewy-owocowe

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Deserowy, ale nadaje się też na przetwory i mrożonki. Agrest Hinnonmaki Rot to krzew o zwartym, kulistym pokroju. Owoce średniej wielkości, dojrzałe są ciemnoczerwone, w smaku słodko-kwaśne. Dojrzewają w pierwszej połowie VII, nie pękają i nie opadają.

70-295
Niedostępny
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-433

Agrest Invicta

1 szt.
17,50 zł 15,70 zł
 • Promocja
 • Nowość
Kod: 70-714

Aronia Hugin

1 szt.
20,60 zł
 • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: