TRUSKAWKA KORONA - Po otrzymaniu przesyłki rośliny należy natychmiast rozpakować, wysadzić i obficie podlać. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, które nie pozwalają na wysadzenie sadzonek do gruntu (wiosenne przymrozki), konieczne jest  przetrzymanie ich w domu. W tym celu należy truskawki wysadzić do doniczek, lub skrzynek i umieścić na parapecie okiennym w temperaturze 10-20 °C, utrzymując stałą wilgotność podłoża. W ciągu tygodnia truskawki powinny rozpocząć wegetację i wytworzyć pierwsze listki. Po ustąpieniu przymrozków, tak wyhodowane  sadzonki należy przenieść na miejsce stałe  do ogrodu. Truskawki sadzimy tak, aby serce rośliny (środkowy zawiązek listka) było nieznacznie ponad glebą. Pamiętajmy także, aby korzenie były zawinięte do dołu. Źle posadzona truskawka może nie przeżyć zimy. Sadzonki  wysadzamy w dołki, ugniatamy glebę wokół korzeni. Do czasu dobrego ukorzenienia się młodych sadzonek, roślina musi być podlewana. Truskawki mogą być uprawiane  w tym samym  miejscu przez 4 lata. Nie mają zbyt wielkich wymagań glebowych, można je sadzić  na większości gleb  dobrze utrzymujących wilgoć i lekko kwaśnych. Przed sadzeniem  zaleca się nawożenie  gleby obornikiem  lub kompostem w dawce 4-3 kg na 1 m². Na 1 metr ² wysadzamy od 6-10 roślin. Truskawki uprawia się w systemie rzędowym co 80 cm, odległość roślin od 25 do 30 cm w rzędzie lub w rozstawie 25 na 50 cm. Jesienią przed nastaniem mrozów młode rośliny należy okryć  słomą lub  liśćmi.  Ważnym  zabiegiem  fitosanitarnym jest usuwanie wąsów i obcinanie starych  liści  truskawek. Liście  ścinamy sekatorem lub  nożycami  około 5 cm  nad  ziemią. Zabieg wykonujemy w terminie do dwóch tygodni od  zakończenia  zbioru  owoców. Rośliny  powinny do zimy wytworzyć nowe liście. Ścięte liście  należy zgrabić i spalić, aby eliminować źródło  chorób i szkodników.

70-349
Stanowisko
Słoneczne
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
5
Termin wysyłki
Od kwietnia

Truskawka Korona

Wielodoniczka - 1 op.: 5 szt.

Odmiana średniowczesna, deserowa, dobra do uprawy na słabych glebach. Truskawka Korona jest odporna na wiosenne przymrozki, z tego względu jest szczególnie polecana do uprawy w rejonach o ostrych zimach. Owoce duże, smaczne, słodkie.

70-349
Niedostępny
Cena
31,20 zł

(6,24 zł / szt.)

Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Słoneczne
Stanowisko
Od kwietnia
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-684

Świdośliwa Thiessen

1 szt.
12,50 zł 6,90 zł
  • Promocja
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-306

Aronia Nero

1 szt.
13,50 zł 8,50 zł
  • Promocja
Kod: 21-190

Tulipan liliokształtny Claudia

5 szt.
10,20 zł