Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz rośliny doskonałej na późnowiosenne, romantyczne rabaty.

Wskazówki uprawy:

  • Irys bródkowy Black Night (Iris germanica) ceniony jest za romantyczny wygląd, prześliczną kolorystykę i tolerancję na lekkie niedobory światła.
  • Stanowisko: wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego.
  • Gleba: dobrze rośnie na przeciętnej, przepuszczalnej glebie ogrodowej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Nie toleruje gleb suchych, piaszczystych i bardzo ciężkich, wilgotnych. Przed sadzeniem warto wzbogacić ziemię kompostem. Irysy rosną słabo, gdy gleba jest przerośnięta korzeniami drzew.
  • Sadzenie: kłącza irysów sadzi się płytko, układa się je poziomo 2-3 cm pod powierzchnią gleby. Odległość między roślinami: 40-50 cm.
  • Wysokość: 70-80 cm.
  • Kwitnienie: V-VII.
  • Pielęgnacja: irys bródkowy Black Night może rosnąć na tym samym miejscu przez 3-4 lata, po tym czasie zaczyna słabiej kwitnąć, a środkowe części karpy zamierają. Konieczny jest zabieg odmładzania roślin polegający na posadzeniu zewnętrznych, młodych części karpy w nowe miejsce. Podczas kwitnienia należy usuwać przekwitłe kwiaty, które mogą powodować zagniwanie następnych pąków kwiatowych. Po zakończeniu kwitnienia wycinamy całe pędy kwiatowe. Wiosną usuwa się zeszłoroczne, suche liście.
  • Zimowanie: kosaćce nie wymagają okrycia na zimę.
  • Rozmnażanie: odbywa się przez podział karp jesienią, około 4-6 tygodni po kwitnieniu. Wybieramy fragmenty kłączy z 3 oczkami, miejsce cięcia należy zabezpieczyć węglem drzewnym.

Kłącza - 1 opakowanie: 1 szt.

11-537
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
70-80 cm
Okres kwitnienia
V-VII
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Irys bródkowy Black Night

Kłącza - 1 op.: 1 szt.Tajemniczy i spektakularny, irys bródkowy Black Night (Iris germanica) to odmiana o tak ciemnej, granatowo-purpurowej barwie, że sprawia wrażenie czarnego jak atrament. Wszędzie, gdzie się kwitnie, stanowi zaskakujący, bardzo plastyczny, kolorystyczny akcent. Wymarzony do tworzenia kontrastów i mocnych punktów w ogrodzie.

11-537
Niedostępny
Kolor: Czarny
Cena
8,30 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V-VII
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
70-80 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać