Wskazówki uprawy:

  • Morwa czarna (Morus nigra) dorasta do 10 m wysokości, tworzy zwartą, owalną koronę. Wyróżnia się obfitym owocowaniem i małymi wymaganiami siedliskowymi. Morwa pięknie prezentuje się jako soliter na trawniku.
  • Stanowisko: morwa czarna wymaga miejsc słonecznych, osłoniętych od wiatru. Morwa jest odporna na suszę, zasolenie podłoża, zanieczyszczenie powietrza i mało wymagająca co do podłoża.
  • Gleba: drzewo rośnie dobrze na glebach mniej zasobnych, piaszczystych, lekkich, przepuszczalnych o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym.
  • Zimowanie: w chłodniejszych rejonach kraju morwa czarna może lekko przemarzać. Jest dość odporna na mrozy, ale młode rośliny dobrze jest na zimę zabezpieczyć przez pierwsze 2-3 lata owijając je włókniną lub matą słomianą.
  • Cięcie: morwa dobrze znosi przycinanie, może być stosowana na cięte żywopłoty, należy jednak pamiętać, że często przycinana nie będzie owocować i pozostanie głównie rośliną ozdobną.

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-681
Wysokość rośliny
10 m
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1

Morwa czarna

Sadzonka w doniczce - 1 op.: 1 roślina.Morwa czarna (Morus nigra) to drzewko, które tworzy wartościowe owoce o prozdrowotnych właściwościach. Czarne, dł. 2,5 cm owoce są bardzo soczyste, słodko-kwaśne, smaczne. Znakomicie nadają się do wyrobu dżemów, soków oraz wina, także do suszenia.

70-681
Niedostępny
Cena
22,50 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


10 m
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać