Idealny wybór, jeśli:

Szukasz rośliny o pięknych, różnorodnych kwiatach, która udekoruje Twój balkon lub taras. Polecana również w zacienione miejsca w ogrodzie.

  • Stanowisko: begonia wisząca czerwona lubi stanowiska ocienione, silne słońce przypala liście i kwiaty.
  • Gleba: begonie lubią glebę urodzajną, żyzną, próchniczą, przepuszczalną, lekko kwaśną (pH 5-6) i wilgotną.
  • Wysokość: 25-35 cm.
  • Kwitnienie: VI-X
  • Sadzenie: aby przyspieszyć kwitnienie sadzi się bulwy w III-IV w doniczkach i hoduje w mieszkaniu. Podczas sadzenia bulwy muszą być zwrócone wklęsłą stroną ku górze, a wypukłą do dołu, należy je przysypać 1-2 cm warstwą podłoża. Do gruntu i do pojemników sadzi się begonie w V lub na początku VI.
  • Pielęgnacja: aby obficie kwitły wymagają nawożenia nawozami do roślin balkonowych. Podczas podlewania nie można moczyć liści i kwiatów. Zabiegiem pielęgnacyjnym jest usuwanie przekwitłych kwiatów, przedłuża to kwitnienie.
  • Zimowanie: bulwy begonii nie zimują w gruncie. Na początku X wykopuje się je z gruntu/wyjmuje z pojemników, czyści i umieszcza w przewiewnym, ażurowym pojemniku z suchym torfem lub piaskiem. Bulwy należy przechować do wiosny w chłodnym (ok. 10°C) pomieszczeniu. W III-IV ponownie sadzimy je do doniczek i trzymamy w temperaturze około 18°C, aby na miejsce docelowe, gdy minie ryzyko przymrozków, trafiły rośliny kwitnące.
13-024
Stanowisko
Półcieniste i cieniste
Wysokość rośliny
25-35 cm
Okres kwitnienia
VI-X
Kwiaty cięte
Nie
Zimowanie
Nie zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Begonia wisząca czerwona

Bulwy - 1 op.: 1 szt.

Jeden z piękniejszych kwiatów na stanowiska mało nasłonecznione. Begonia wisząca czerwona (Begonia) ma długie, przewieszające się pędy, dzięki czemu okazale prezentuje się w wiszących pojemnikach. Jest niezawodną dekoracją balkonów i tarasów o wystawie północnej lub wschodniej. Polecana również w zacienione miejsca w ogrodzie. Intensywne, czerwone kwiaty cieszą oczy przez całe lato do pierwszych przymrozków.

13-024
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
8,30 zł

(8,30 zł / szt.)

Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VI-X
Okres kwitnienia
Półcieniste i cieniste
Stanowisko
Nie
Kwiaty cięte
25-35 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Nie zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: