• Nowość

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany o pełnych kwiatach. Wybierz, jeśli poszukujesz tulipana o szczególnie efektownym wyglądzie.

Wskazówki uprawy:

•    Tulipan pełny strzępiasty pełny Cairns łączy w sobie zalety tulipanów pełnych i strzępiastych. Sadzony w grupie tworzy imponujący efekt wizualny.
•    Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
•    Gleba: tulipan pełny strzępiasty Cairns wymaga gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
•    Stanowisko: słoneczne.
•    Wysokość: 35 cm.
•    Kwitnienie: V.
•    Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana Cairns jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza się jesienią, we IX-X.

21-422
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
35 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan strzępiasty pełny Cairns

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Niezwykle efektowna i nowa odmiana, która wzbudza zachwyt spektakularnym kwitnieniem, różnorodnością i unikatową zmiennością barw, a także misternie postrzępionymi płatkami. Z pewnością zaintryguje poszukiwaczy ogrodowych unikatów. Będzie prawdziwą chlubą ogrodu, niezawodnie przyciągającą uwagę gości. Tulipan strzępiasty pełny Cairns to odmiana o kwiatach pełnych, różowych z mocno postrzępionymi brzegami. Jest to roślina znakomicie rosnąca na rabatach i kwietnikach, zdobiąca donice i skrzynki. Idealny na kwiat cięty.

21-422
Dostępny
Kolor: Różowy
Cena
19,90 zł

(3,98 zł /szt)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: