• Nowość

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz klasycznej opcji na barwne, wiosenne rabaty. Wybierz, jeśli cenisz gatunki nadające się również do świeżych, dekoracyjnych, domowych bukietów.

Wskazówki uprawy:

  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Wysokość: 35 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Letni spoczynek: wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana Alison Bradley jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

21-441
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
35 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan pełny Alison Bradley

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Wspaniała odmiana Alison Bradley charakteryzuje się przepięknymi pełnymi kwiatami w kolorze bordowym. Ten wczesny tulipan jest często nazywany tulipanem piwoniowym, ponieważ duże i efektowne kwiaty przypominają kwiaty piwonii. Odmiana o podwójnych kwiatach, głównie o krótkich łodygach i wczesnym kwitnieniu. Tulipan Alison Bradley jest idealny jako kwiat cięty w świeżo ciętych bukietach, ale także doskonale wygląda w ogrodzie.

21-441
Dostępny
Kolor: Bordowy
Cena
15,50 zł

(3,10 zł /szt)

Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 22-040

Hiacynt Aqua

2 szt.
8,20 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK
Kod: 70-711

Winorośl Canadice

1 szt.
39,50 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK