Idealny wybór, jeśli:

Szukasz klasycznej opcji na barwne, wiosenne rabaty. Wybierz, jeśli cenisz gatunki nadające się również do świeżych, dekoracyjnych, domowych bukietów.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan strzępiasty pełny Gold Dust zachwyca obficie wypełnionymi, efektownie wybarwionymi kwiatami o budowie przypominającej piwonię.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Wysokość: 35-45 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Letni spoczynek: wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana strzępiastego Gold Dust jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 5 szt.

21-397
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
35-45 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
5

Tulipan strzępiasty pełny Gold Dust

Cebule - 1 op.: 5 szt.Przygotuj się na barwny spektakl: mieniący się całym spektrum barw od złocistej po czerwoną, tulipan strzępiasty pełny Gold Dust wygląda jak płonąca pochodnia. Dodatkowego uroku dodaje mu atrakcyjne postrzępienie brzegów płatków. Duże, pełne, obfite kwiaty przypominają peonie, szeroko otwierają się w słońcu i wyglądają jak posypane złotym pyłem. Hipnotyzujący widok!

21-397
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
15,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
35-45 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać