Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz niecodziennej odmiany o ciekawej, przyciągającej wzrok kolorystyce. Dobry wybór na nietuzinkowy i wykwintny kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Fontainebleau nadaje się na wyeksponowane stanowiska z uwagi nie tylko na czarujący wygląd, ale i odporność na niekorzystną aurę.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany Fontainebleau wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Wykopywanie cebul: tulipana Fontainebleau wykopuje się na okres spoczynku w połowie VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan Fontainebleau, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-356
Stanowisko
Nasłonecznione
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
6

Tulipan Fontainebleau

Cebule - 1 op.: 6 szt.Tulipan Fontainebleau to mocny akcent w ogrodzie. Kształtne kwiaty mają głęboki, kasztanowo-purpurowy kolor skontrastowany z białym obrzeżeniem płatków. Posadzony w grupie wygląda bardzo malowniczo. Również liście i łodygi mają lekki, purpurowo-niebieski odcień. Arcyciekawa odmiana zasługująca na wyeksponowanie na rabatach.

21-356
Niedostępny
Kolor: Bordowy
Cena
8,40 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV-V
Okres kwitnienia
Nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
6
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać