• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz niebanalnej, urzekającej odmiany do kompletu z innymi tulipanami, zwłaszcza w kolorze białym i żółtym.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan wielokwiatowy Estatic, tworzy do 5 kwiatów na jednym pędzie, dzięki czemu jest wprost idealny na kwiat cięty. Intensywnie czerwone, pełne kwiaty wspaniale kontrastują z zielonymi liśćmi.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany wielokwiatowe Estatic wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 40-50 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Wykopywanie cebul: tulipana Estatic wykopuje się na okres spoczynku w połowie VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temperaturze 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, wpływającym na jakość cebuli tulipana, jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan wielokwiatowy Estatic, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia na roślinie, spowoduje to, że cebule będą mocniejsze. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać.
21-348
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40-50 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
4

Tulipan wielokwiatowy Estatic

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 op.: 4 szt.

Mało która odmiana kwitnie tak obficie jak tulipan wielokwiatowy Estatic. Na każdej łodydze rozwija się nawet do pięciu dużych, pełnych, peoniowych kwiatów w przyciągającym wzrok, głębokim, czerwonym kolorze. Wprost idealny w grupach na rabatach i jako kwiat cięty - wystarczy 1-2 sztuki by stworzyć okazały bukiet.

21-348
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
13,30 zł
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
40-50 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
4
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: