• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz wytrzymałej i uniwersalnej odmiany, sprawdzającej się w różnych ogrodowych założeniach i kolorystycznych zestawieniach. Znakomity wybór na kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan Royal Ten (Tulipa) ma klasycznie zbudowane kwiaty osadzone na mocnych, sztywnych łodygach, dzięki którym niełatwo poddaje się wietrznej i deszczowej pogodzie.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul tulipanów jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany Royal Ten wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 50 cm.
  • Kwitnienie: IV-V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana Royal Ten jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan Royal Ten, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.

Cebule - 1 opakowanie: 6 szt.

21-338
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
50 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan Royal Ten

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan Royal Ten szczególnie ceniony jest za piękne, duże, wyraziste, dwukolorowe kielichy kwiatowe. Znakomity na rabaty i na kwiat cięty.

21-338
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
6,10 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
50 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 21-338

Tulipan Royal Ten

5 szt.
6,10 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK