• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz odmiany eleganckie, oryginalne i niezawodnie przyciągające spojrzenie. Znakomity wybór na kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Tulipan liliokształtny Burgundy (Tulipa) ceniony jest za elegancki, nietypowo smukły kształt kwiatów. Wywijające się płatki wyglądają równie intrygująco, kiedy kwiaty są otwarte w słońcu.
  • Sadzenie: początkowym terminem sadzenia cebul tulipanów jest ostatnia dekada IX, a końcowym koniec X. Głębokość sadzenia zależy od wielkości cebul (10-12 cm).
  • Gleba: tulipany liliokształtne Burgundy wymagają gleb o odczynie obojętnym lub zasadowym, żyznych i starannie uprawionych.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 50 cm.
  • Kwitnienie: V.
  • Pielęgnacja: najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym wpływającym na jakość cebuli tulipana Burgundy jest usunięcie pozostałości kwiatu po kwitnieniu. Ważne jest, aby roślina magazynowała substancje odżywcze w cebuli, co w przyszłym roku zaowocuje ponownie pięknym kwitnieniem. Pozostawienie resztek kwiatu spowoduje, że roślina skupi się na produkowaniu nasion. Po usunięciu kwiatu nigdy nie należy obcinać wszystkich liści. Uprawiając tulipany na kwiaty cięte należy pamiętać o pozostawianiu co najmniej jednego liścia, który spowoduje, że cebule będą mocniejsze. W okresie po kwitnieniu następuje okres regeneracji cebuli. Glebę, w której rośnie tulipan liliokształtny Burgundy, należy w tym okresie utrzymywać wilgotną, aż do momentu samoistnego wyschnięcia liści. Po zaschnięciu wszystkich liści należy wykopać cebule i przechować bez ziemi w suchym, osłoniętym od słońca miejscu, aż do jesieni, gdy będziemy je ponownie wysadzać. Wykopywanie cebul na okres spoczynku przypada na połowę VI, gdy część nadziemna rośliny zasycha. Cebule przechowuje się w temp. 20-25°C i ponownie wysadza we IX-X.
21-200
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
50 cm
Okres kwitnienia
V
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Tulipan liliokształtny Burgundy

Kategoria produktu: tulipany

Cebule - 1 opak.: 5 szt.

Tulipan liliokształtny Burgundy to zjawiskowa odmiana, obok której nie da się przejść obojętnie. Intryguje wyjątkowo smukłą linią kwiatów i wyrazistym, głębokim, fioletowym kolorem. Znakomity wybór do tworzenia wykwintnych kompozycji z innymi odmianami w odcieniach bieli, różu i purpury.

21-200
Niedostępny
Kolor: Fioletowy
Cena
12,10 zł
Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
50 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 70-374

Porzeczka Tiben®

1 szt.
14,70 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK