• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz gatunki niezawodne i w pełni mrozoodporne. Dobry wybór, jeśli poszukujesz rośliny o szczególnie intrygującym wyglądzie.

Wskazówki uprawy:

  • Szafirek miękkolistny Plumosum (Muscari comosum) nadaje się na skalniaki, obrzeża rabat, grupy na trawnikach lub w podszycie drzew i krzewów, do wiosennych kompozycji w misach i donicach.
  • Sadzenie: cebulki wysadzamy od połowy IX do końca X. Głębokość sadzenia wynosi 5-8 cm. Zbyt głęboko posadzone cebulki nie wypuszczą pędów i nie zakwitną. Szafirek miękkolistny Plumosum szybko się rozrasta, dlatego nie należy sadzić cebulek zbyt gęsto (najlepiej co 8-10 cm).
  • Stanowisko: szafirki wymagają miejsca słonecznego, tolerują też lekki cień pod drzewami i krzewami, ale w głębokim cieniu nie zakwitną.
  • Gleba: wymaga gleby zasobnej w składniki pokarmowe o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Radzi sobie na większości stanowisk.
  • Wysokość: 15-20 cm.
  • Kwitnienie: V-VI. Odmiana w unikatowym, liliowo-fioletowym kolorze.
  • Zimowanie: szafirki miękkolistne nie wymagają zabezpieczenia na zimę, są wyjątkowo wytrzymałe na mróz.
  • Pielęgnacja: szafirki miękkolistne Plumosum nie wymagają częstego przesadzania i mogą rosnąć w jednym miejscu 4-5 lat, ale potrzebują corocznego zasilania nawozami mineralnymi lub organicznymi do końca maja. Co kilka lat dobrze jest zmienić dla nich miejsce uprawy, gdyż z czasem gleba miejscowo wyjaławia się. Rośliny te wymagają szczególnej uwagi w maju, nie wolno dopuścić do ich przesuszenia, ani zachwaszczenia.
25-193
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
15-20 cm
Okres kwitnienia
V-VI
Kwiaty cięte
Tak
Roślina miododajna
Miododajna
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
10

Szafirek miękkolistny Plumosum

Kategoria produktu: szafirki

Cebule - 1 op.: 10 szt.

Szafirek miękkolistny Plumosum (Muscari comosum) wykształca bardzo oryginalny, puszysty kwiatostan w jasnoliliowym kolorze. Roślina dorasta do 20 cm wysokości i nadaje się na obwódki rabat, kwietników lub do uprawy pojemnikowej. Pięknie wygląda w grupach.

25-193
Niedostępny
Kolor: Liliowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

V-VI
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
15-20 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
10
Ilość cebul
Miododajna
Roślina miododajna
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: