• Obecnie brak na stanie

termin wysyłki róż florexpol

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz odmiany o dużych kwiatach, cudownym zapachu i dużej wytrzymałości jako kwiat cięty. Róża wielkokwiatowa Ena Harkness to prawdziwa gratka dla miłośników kwiatów w kolorze klasycznej czerwieni.

Wskazówki uprawy:

Przed sadzeniem zanurzyć korzenie róży wielkokwiatowej Ena Harkness w wiadrze z wodą na jedną noc. Starannie przekopać ziemię i przygotować dół do sadzenia, tak aby korzenie mogły być swobodnie rozłożone. Róże sadzić na takiej głębokości, by miejsce oczkowania (zgrubiała część), z której wyrastają pędy, znalazła się około 5 cm pod ziemią. Odległość sadzenia: rozstawa 35-50 cm.

Wymagania glebowe: gleba powinna być zasobna w składniki pokarmowe i lekko wilgotna. Ciężkie gleby należy rozluźnić dodając kompost i piasek. Co roku, wiosną lub jesienią, powierzchnię pod różami należy ściółkować kompostem lub korą. Ściółkowanie zapobiega wzrostowi chwastów, wysychaniu podłoża, poprawia żyzność gleby i powoduje nagrzewanie się gleby. Róża wielkokwiatowa Ena Harkness nie ma dużych wymagań co do odczynu gleby (od 4,5 do 7 pH).

Nawożenie: pierwsze nawożenie wykonujemy wiosną, około dwóch tygodni po ruszeniu wegetacji. Drugi raz nawozimy w lipcu, nie później niż do połowy miesiąca. Zalecane jest używanie gotowych nawozów dla róż. W sierpniu konieczne jest dostarczenie różom potasu, który przygotowuje rośliny do lepszego zimowania (zagęszcza soki komórkowe).

Cięcie róż: wczesną wiosną, po rozgarnięciu kopczyków, wycina się pędy uszkodzone i porażone przez choroby. Cięcie główne przeprowadza się w kwietniu, w okresie po ostatnich mrozach, ale przed wytworzeniem nowych pędów. Na krzewach zostawiamy od 4 do 6 oczek od nasady pędu. Późną jesienią przycina się tylko pędy chore i lekko podcina najdłuższe gałązki. Cięcie wpływa na wielkość i ilość kwiatów oraz porę kwitnienia.

Zabezpieczanie na zimę: kopczykowanie róż na zimę powinno się wykonać dopiero po wystąpieniu przymrozków.

  • Stanowisko: słoneczne.
  • Kwitnienie: VI-X.
  • Wysokość: 60-80 cm.
30-058
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
60-80 cm
Okres kwitnienia
VI-X
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Róża wielkokwiatowa Ena Harkness

Kategoria produktu: roze

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Wypróbowany klasyk na trwałe bukiety. Róża wielkokwiatowa Ena Harkness zakwita ogniście czerwoną barwą. Duże do 12 cm średnicy, pełne, pachnące kwiaty po ścięciu długo utrzymują się w wazonie.

30-058
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-X
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
60-80 cm
Wysokość rośliny
Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Pachnie
Pachnące
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: