Idealny wybór, jeśli:

Szukasz urokliwej, obficie kwitnącej rośliny na zieloną ścianę lub do zamaskowania płotu. Dobry wybór na wysokie pergole lub altany.

Wskazówki uprawy:

  • Powojnik Isago (Clematis) jest odmianą japońską o kwiatach pełnych i półpełnych.
  • Stanowisko: powojnik lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Nie toleruje stanowisk bardzo gorących i cienistych.
  • Gleba: preferuje gleby żyzne, próchniczne, umiarkowanie wilgotne o odczynie obojętnym.
  • Sadzenie: roślinę należy posadzić w dołek o wymiarach 30x30x30 cm, z żyzną ziemią i 5-centymetrową warstwą drenażu na dnie. Powojniki to pnącza, które nie przyczepiają się dość silnie, dlatego konieczne jest stosowanie podpór i podwiązywanie. Sadzimy je przy altanach, płotach, murach, a także przy drzewach i krzewach.
  • Wysokość: 2,5-3 m.
  • Kwitnienie: V-VI (kwiaty pełne), VIII-IX (kwiaty półpełne).
  • Nawożenie: wiosną (IV) należy stosować nawozy azotowe na silny wzrost pędów, a latem (VI) potasowo-fosforowe, które sprzyjają obfitszemu kwitnieniu. Powojniki dobrze reagują na nawożenie organiczne, np. obornikiem i kompostem. Można stosować specjalistyczne nawozy do powojników.
  • Podlewanie: w czasie wegetacji powojniki wymagają podlewania.
  • Zimowanie: powojniki są dosyć mrozoodporne, ale w surowe zimy mogą przemarzać. Okrywanie na zimę polega na usypaniu nad korzeniami kopczyka z ziemi lub suchych liści, aby zabezpieczyć korzenie przed przemarznięciem.
  • Cięcie: jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Powojnik Isago wymaga delikatnego i słabego cięcia. Powinno być ono wykonywane od końca III do początku kwitnienia. Zawsze usuwa się wszystkie zaschnięte liście i pędy, które obumarły w wyniku przemarznięcia. W pierwszym roku uprawy powojniki powinno się przyciąć nie wyżej niż 30 cm od podłoża. Ma to spowodować wyrastanie nowych pędów z podstawy krzewu. W późniejszych latach uprawy najlepiej przyciąć pędy słabo. Przycinamy wszystkie pędy na mniej więcej jednakowej wysokości od 100 do 150 cm. Postępujemy tak u odmian wielkokwiatowych, które rozpoczynają kwitnienie wcześnie (pierwsze kwiaty na zeszłorocznych pędach w V lub początku VI), a potem je powtarzają (na tegorocznych, nowych pędach).
34-139
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
2,5-3 m
Okres kwitnienia
V-VI, VIII-IX
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1

Powojnik Isago

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Powojnik Isago (Clematis) to japońska, obficie kwitnąca odmiana o dużych, białych kwiatach, które wiosną są pełne, a latem półpełne. Podpór czepia się ogonkami liściowymi. Najładniej wygląda na ciemnym tle.

34-139
Niedostępny
Kolor: Biały
Cena
33,60 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


V-VI, VIII-IX
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
2,5-3 m
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: