Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz nietypowej odmiany narcyza na niską rabatę kwiatową lub do naturalizacji w trawie. Dobra opcja dla miłośników żywych barw w ogrodzie.

Wskazówki uprawy:

  • Narcyz miniaturowy Jetfire to odmiana o ciekawych, intensywnie barwnych kwiatach. Polecany na rabaty bylinowe, do zestawień z trawami ozdobnymi, na kwiat cięty. Narcyzy miniaturowe można sadzić na trawnikach pod warunkiem, że z pierwszym koszeniem trawy wstrzymamy się do czasu, kiedy liście miniaturowych narcyzów zaczną żółknąć i zasychać. Można je także uprawiać w pojemnikach.
  • Sadzenie: cebule narcyzów miniaturowych Jetfire wysadza się grupowo po 3-4 sztuki we IX lub X. Głębokość sadzenia: gatunki botaniczne i miniaturowe sadzi się płycej (5-8 cm).
  • Gleba: narcyz Jetfire wymaga gleb żyznych, próchnicznych, lekko wilgotnych, o odczynie obojętnym.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Wysokość: 15-20 cm.
  • Kwitnienie: IV. Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest usuwanie przekwitłych kwiatów.
  • Zimowanie: narcyz miniaturowy Jetfire jest całkowicie mrozoodporny. W chłodniejszych rejonach kraju konieczne jest okrywanie zagonów na zimę torfem lub kompostem. Narcyzy pozostawia się na tym samym miejscu bez przesadzania przez 4-5 lat, wówczas zakwitają wcześniej i obficiej.
  • Przesadzanie: w przypadku przesadzania roślin na nowe miejsce, termin wykopywania cebul przypada w końcu VI, gdy żółkną liście. Cebule do jesieni przechowuje się w temperaturze 17-20°C w suchych pomieszczeniach. Jesienią wysadzamy wykopane cebule ponownie w nowym miejscu w ogrodzie.

Uprawa doniczkowa:

  • Doniczki z cebulkami powinny przez 10-12 tygodni pozostać w ciemnym pomieszczeniu w temperaturze 8-10ºC. Można je także wraz z posadzonymi cebulami zadołować, czyli wkopać donice do ziemi w ogrodzie.
  • Kiedy pędy narcyzów osiągną wysokość ok. 8 cm, młode rośliny mogą być przeniesione na balon lub na taras.
20-851
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
15-20 cm
Okres kwitnienia
IV
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
5

Narcyz miniaturowy Jetfire

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Narcyz miniaturowy Jetfire (Narcissus) należy do odmian niskich i wczesnych. Mimo niewielkich rozmiarów, przyciąga spojrzenie żywym kolorem kwiatów. Jest widowiskową ozdobą wiosennego ogrodu. Posadzony w donicach, wypełnia balkony i tarasy przyjemnym zapachem.

20-851
Niedostępny
Kolor: Żółty
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


IV
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
15-20 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
5
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: