Cebule narcyzów wysadza  się  grupowo  po 3-4 sztuki we wrześniu lub październiku.  Głębokość sadzenia  zależy od wielkości cebul (12-15 cm). Gatunki botaniczne i miniaturowe sadzi się płycej (5-8 cm). Narcyzy wymagają gleb próchnicznych, lekko wilgotnych o odczynie obojętnym. Cebule pozostawia się w tym samym miejscu bez przesadzania przez 4-8 lat, wówczas zakwitają wcześniej i obficiej. Są  mrozoodporne. W chłodniejszych rejonach kraju konieczne jest okrywanie zagonów  na zimę torfem lub kompostem. W przypadku przesadzania roślin na  nowe  miejsce termin wykopywania cebul przypada na  koniec czerwca, gdy żółkną liście i zamierają korzenie. Cebule do jesieni przechowuje się w temperaturze 17-20°C w suchych pomieszczeniach. Jesienią  wysadzamy wykopane cebule  ponownie w  nowym miejscu w ogrodzie.

20-887
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
40 cm
Okres kwitnienia
IV-V
Ilość cebul
5
Termin wysyłki
Od poł. września

Narcyz Delnashaugh

Cebule - 1 op.: 5 szt.

Narcyz Delnashaugh to bardzo atrakcyjna, piękna  odmiana  często poszukiwana przez kolekcjonerów. Wykształca zaokrąglone, kremowobiałe płatki okwiatu z pofalowanym, brzoskwiniowym przykoronkiem. 

20-887
Dostępny
Kolor: Łososiowy
Cena
14,70 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

IV-V
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
40 cm
Wysokość rośliny
Od poł. września
Termin wysyłki
5
Ilość cebul
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: