• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Cenisz rośliny długowieczne, niewymagające w uprawie, dekoracyjne i odznaczające się obfitym kwitnieniem.

Wskazówki uprawy:

  • Liliowiec Siloam Show Girl w ciągu jednego sezonu potrafi wytworzyć nawet 200-400 kwiatów. Roślina długowieczna - na jednym miejscu może rosnąć nawet 20-30 lat. Uprawa liliowców nie sprawia problemów, dlatego są one polecane dla początkujących ogrodników.
  • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala  wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie  przez godzinę lub dwie.
  • Stanowisko: należy im zapewnić dużo słońca, rosną dobrze w półcieniu i cieniu.
  • Gleba: najlepiej rosną na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych o pH około 6. Dobrze kwitną i rozwijają się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu.
  • Wysokość: 45 cm. Ze względu na niski pokrój, odmiana doskonale nadaje się do uprawy w donicach.
  • Kwitnienie: VII-VIII.
  • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zaschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia. Rośliny nawozimy wiosną, gdy rusza wegetacja i drugi raz w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Zalecane są nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących bogate w fosfor i potas. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów, warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitniętych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe. Liliowce na jednym stanowisku mogą rosnąć wiele lat tworząc wspaniałe, kwitnące kępy.
  • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
  • Zastosowanie: liliowiec Siloam Show Girl nadaje się na rabaty kwiatowe, do obsadzania brzegów wody (gęste, przypominające trawę liście tworzą atrakcyjne "szuwary"), a także do obsadzania ogrodów naturalistycznych.
11-193
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
45 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Jadalne kwiaty
Jadalne
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Liliowiec Siloam Show Girl

Kategoria produktu: liliowce-sadzonki

Kłącza - 1 op.: 1 szt.

Liliowiec Siloam Show Girl to odmiana o pięknej, głębokiej barwie. Posadzona w szpalerach, bądź dużych grupach, robi szczególnie malownicze wrażenie. W ciągu jednego sezonu rozwija 200-400 kwiatów! Nie choruje, dobrze zimuje, polecany początkującym ogrodnikom.

11-193
Niedostępny
Kolor: Czerwony
Cena
14,90 zł

(14,90 zł /szt.)

Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-VIII
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
45 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
1
Ilość sztuk
Jadalne
Jadalne kwiaty
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: