• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Stawiasz pierwsze kroki w ogrodnictwie i poszukujesz kwiatów efektownych, ale jednocześnie łatwych w uprawie. Równie dobry wybór, jeśli jesteś doświadczonym ogrodnikiem ceniącym odmiany długowieczne, odporne na choroby, nadające się na podsadę drzew i krzewów lub otoczenie oczka wodnego.

Wskazówki uprawy:

 • Liliowiec Double River Wye (Hemerocallis) to gatunek nie sprawiający problemów w uprawie i z tego względu polecany początkującym ogrodnikom.
 • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
 • Stanowisko: liliowcom Double River Wye należy zapewnić dużo słońca, choć rosną równie dobrze w półcieniu.
 • Gleba: najlepiej będą rosnąć na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych, o pH około 6. Dobrze kwitną i rozwijają się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu.
 • Wysokość: 70 cm.
 • Kwitnienie: VI-VII. Kwiaty zachowują świeżość tylko przez jeden dzień, pąków jest jednak tak dużo, że roślina kwitnie tygodniami.
 • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zeschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia, gdy rusza wegetacja i w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe.
 • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
 • Zimowanie: liliowiec Double River Wye jest całkowicie mrozoodporny. Na jednym stanowisku może rosnąć wiele lat tworząc wspaniale kwitnące kępy.
 • Zastosowanie: liliowiec Double River Wye nadaje się na rabaty kwiatowe, obwódki, do obsadzania brzegów oczek wodnych, a także do ogrodów naturalistycznych. Jako że toleruje częściowe zacienienie, może rosnąć pod drzewami i dużymi krzewami.
 • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.
11-054
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
70 cm
Okres kwitnienia
VI-VII
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1

Liliowiec Double River Wye

Kategoria produktu: liliowce-sadzonki

Kłącza - 1 op.: 1 szt.

Liliowiec Double River Wye (Hemerocallis) swoją popularność zawdzięcza pięknym kwiatom, łatwości uprawy i imponującej długowieczności. Na tym samym miejscu może rosnąć nawet 20-30 lat. Nie choruje i dobrze znosi przesadzanie. Idealna propozycja dla początkujących ogrodników.

11-054
Niedostępny
Kolor: Żółty
Cena
13,60 zł

(13,60 zł /szt.)

Ilość
BRAK
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-VII
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
70 cm
Wysokość rośliny
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: