• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Stawiasz pierwsze kroki w ogrodnictwie i poszukujesz kwiatów efektownych, ale jednocześnie łatwych w uprawie. Równie dobry wybór, jeśli jesteś doświadczonym ogrodnikiem ceniącym odmiany długowieczne, odporne na choroby, nadające się na podsadę drzew i krzewów lub otoczenie oczka wodnego.

Wskazówki uprawy:

 • Liliowiec Bertie Ferris (Hemerocallis) to gatunek nie sprawiający problemów w uprawie i z tego względu polecany początkującym ogrodnikom.
 • Sadzenie: liliowce najlepiej sadzić wiosną w rozstawie co 30-50 cm. Sadzonki mogą być nieco przesuszone i mieć obcięte końcówki (zabieg ten pozwala wzmocnić korzenie). Przed posadzeniem należy namoczyć korzenie w wodzie przez godzinę lub dwie.
 • Stanowisko: liliowcom Bertie Ferris należy zapewnić dużo słońca, choć rosną równie dobrze w półcieniu.
 • Gleba: najlepiej będą rosnąć na glebach lekkich, żyznych, średnio wilgotnych, o pH około 6. Dobrze kwitną i rozwijają się na każdym, nawet mniej żyznym podłożu.
 • Wysokość: 50 cm.
 • Kwitnienie: VII-VIII. Kwiaty zachowują świeżość tylko przez jeden dzień, pąków jest jednak tak dużo, że roślina kwitnie tygodniami.
 • Pielęgnacja: ogranicza się do ścięcia zeschniętych liści wczesną wiosną oraz nawożenia, gdy rusza wegetacja i w czasie kwitnienia. Najlepszy będzie nawóz z mniejszą ilością azotu. Aby zapobiec pojawianiu się chwastów warto wyściółkować podłoże korą. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów powoduje obfitsze i dłuższe kwitnienie. Na wiosnę usuwamy zeschłe liście i łodygi kwiatowe.
 • Rozmnażanie: kępy liliowców co 4-5 lat dzielimy na mniejsze. Jest to praktycznie jedyny sposób ich rozmnażania. Pamiętajmy o tym, żeby każda część miała fragment kłącza oraz korzeni.
 • Zimowanie: liliowiec Bertie Ferris jest całkowicie mrozoodporny. Na jednym stanowisku może rosnąć wiele lat tworząc wspaniale kwitnące kępy.
 • Zastosowanie: liliowiec Bertie Ferris nadaje się na rabaty kwiatowe, obwódki, do obsadzania brzegów oczek wodnych, a także do ogrodów naturalistycznych. Jako że toleruje częściowe zacienienie, może rosnąć pod drzewami i dużymi krzewami.
 • Liczba roślin na 1 m² - 5 szt.

Kłącza - 1 opakowanie: 1 szt.

11-070
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
50 cm
Okres kwitnienia
VII-VIII
Jadalne kwiaty
Tak
Pachnące
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość cebul
1

Liliowiec Bertie Ferris

Kłącza - 1 opak.: 1 szt.Liliowiec Bertie Ferris (Hemerocallis) zachwyca ilością pachnących kwiatów: w sezonie wytwarza ich ponad 300. Swoją popularność zawdzięcza również łatwości uprawy i imponującej długowieczności. Na tym samym miejscu może rosnąć nawet 20-30 lat. Nie choruje i dobrze znosi przesadzanie. Idealna propozycja dla początkujących ogrodników.

11-070
Niedostępny
Kolor: Brzoskwiniowy
Cena
5,50 zł
7,20 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


VII-VIII
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
50 cm
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Tak
Jadalne kwiaty
Tak
Pachnące
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać