• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz szczególnie efektownej lilii do swojego ogrodu lub na taras. Wybierz, jeśli poszukujesz odmiany nadającej się do uprawy na balkonie. Dobra opcja, jeśli cenisz kwiaty cebulowe niewymagające wykopywania na zimę.

Wskazówki uprawy:

  • Lilia Apricot Fudge należy do grupy mieszańców azjatyckich, doskonale zimuje w naszych ogrodach, znosi mrozy do -30°C i jest całkowicie odporna na choroby.
  • Zastosowanie: może być uprawiana w pojemnikach na tarasach i balkonach, jest polecana na kwiat cięty.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Gleba: gleby powinny być bogate w próchnicę, pulchne i przepuszczalne.
  • Wysokość: 70-100 cm.
  • Kwitnienie: VI-VII. Po kwitnieniu należy usuwać przekwitłe kwiatostany, pozostawiając na pędzie jak najwięcej liści stanowiących źródło asymilatów potrzebnych do tworzenia nowych cebul.
  • Sadzenie: cebule sadzić w IV-V w słonecznym miejscu i zacieniać podłoże roślinami okrywowymi lub ściółkować podłoże 3 cm warstwą kory sosnowej, kompostu ogrodowego lub próchnicą liściową. Zapobiega to wysychaniu gleby. Rozstawa między roślinami: 15x15 cm. Głębokość sadzenia: 10-15 cm. Wysokie odmiany można podpierać palikiem. Dla ochrony cebul, lilię azjatycką Apricot Fudge należy sadzić w koszykach, które skutecznie chronią je przed gryzoniami.
  • Nawożenie: wiosną stosujemy nawóz o spowolnionym działaniu lub nawozy wieloskładnikowe do roślin kwitnących raz na dwa tygodnie. Niezbędnymi substancjami do rozwoju roślin są azot, fosfor i potas.
  • Zimowanie: lilia azjatycka Apricot Fudge może rosnąć przez 3-5 lat w tym samym miejscu (przesadzamy je w IX). Nie wymaga wykopywania na zimę.
14-223
Stanowisko
Słoneczne
Wysokość rośliny
70-100 cm
Okres kwitnienia
VI-VII
Kwiaty cięte
Tak
Pachnące
Pachnie
Zimowanie
Zimuje
Ilość cebul
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Lilia azjatycka Apricot Fudge

Kategoria produktu: lilie

Cebule - 1 op.: 1 szt.

Lilia azjatycka Apricot Fudge to nowa odmiana, która zachwyca nietypowym kształtem kwiatów i niezawodnie przyciąga uwagę. Wyjątkowe, pełne kwiaty w ciepłym, morelowym kolorze, przypominają róże, pięknie pachną i zwabiają motyle. Znosi mrozy do -30°C. Może być uprawiana w pojemnikach na tarasach i balkonach. Całkowicie odporna na choroby.

14-223
Niedostępny
Kolor: Brzoskwiniowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-VII
Okres kwitnienia
Słoneczne
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
70-100 cm
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość cebul
Pachnie
Pachnące
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać: