• Obecnie brak na stanie

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz hortensji łatwej w uprawie i odpornej na mróz. Dobry wybór, jeśli cenisz rośliny piękne nie tylko w ogrodzie, ale również w bukiecie. Dobry wybór do ogrodów miejskich.

Wskazówki uprawy:

  • Hortensja bukietowa Vanille FraisePBR (Hydrangea paniculata) jest polecana do ogrodów przydomowych, parków oraz zieleni osiedlowej, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Kwiatostany doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.
  • Stanowisko: preferuje stanowisko słoneczne lub lekko ocienione, osłonięte od wiatru.
  • Gleba: żyzna i wilgotna oraz lekko kwaśna.
  • Pielęgnacja: hortensja bukietowa wymaga intensywnego nawożenia od IV do VII: wiosną nawozami azotowymi (siarczan amonowy), latem (VI) nawozami potasowo-fosforowymi, które sprzyjają obfitszemu kwitnieniu. Czasami krzewy wymagają podpór, ponieważ kwiatostany są tak ciężkie, że pędy często pokładają się na ziemi. W czasie kwitnienia roślina ma większe zapotrzebowanie na wodę, dlatego w okresach bezdeszczowych wskazane jest jej podlewanie.
  • Cięcie: na początku wiosny, ścinamy o połowę wszystkie ubiegłoroczne pędy, które wydały kwiaty. Jeśli chcemy mieć wyjątkowo duże kwiatostany, pędy przycinamy silniej, mniej więcej o dwie trzecie. Przycinanie pędów jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ hortensja bukietowa zawiązuje pąki kwiatowe wyłącznie na tegorocznych, nowych pędach. Im więcej pędów, tym więcej kwiatów.
  • Zimowanie: hortensja bukietowa Vanille FraisePBR odznacza się dużą odpornością na mrozy i nie wymaga zimowego okrycia. Jedynie nowo posadzone, młode rośliny wymagają okrycia nasady pędów (kopczyk) torfem, kompostem lub suchymi liśćmi.
  • Wysokość: do 1,5 m.
  • Kwitnienie: VII-X
  • Nadaje się na kwiat cięty.
60-483
Stanowisko
Słoneczne i półcieniste
Wysokość rośliny
1,5 m
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od poł. marca

Hortensja bukietowa Vanille Fraise PBR

W doniczce - 1 op.: 1 roślina.

Hortensja bukietowa Vanille FraisePBR (Hydrangea paniculata) jest jedną z najładniejszych odmian hortensji. Kwiatostany początkowo białe, w czasie kwitnienia zmieniają kolor na różowy, a następnie na karminowy. Odmiana łatwa w uprawie i bardzo odporna na mróz.

60-483
Niedostępny
Kolor: Różowy
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-X
Okres kwitnienia
Słoneczne i półcieniste
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
1,5 m
Wysokość rośliny
Od poł. marca
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Zobacz inne z tej kategorii:
Mogą Ci się również spodobać:
Kod: 01-079

Bazylia grecka

1,60 zł
  • Obecnie brak na stanie
BRAK