• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Poszukujesz hortensji łatwej w uprawie i odpornej na mróz. Dobry wybór, jeśli cenisz rośliny piękne nie tylko w ogrodzie, ale również w bukiecie. Dobry wybór do ogrodów miejskich.

Wskazówki dotyczące uprawy:

  • Hortensja bukietowa Vanille Fraise® (Hydrangea paniculata) jest polecana do ogrodów przydomowych, parków oraz zieleni osiedlowej, zarówno jako soliter, jak i w grupach i na rabatach. Kwiatostany doskonale prezentują się w suchych bukietach i kompozycjach.
  • Stanowisko: preferuje stanowisko słoneczne lub lekko ocienione, osłonięte od wiatru.
  • Gleba: żyzna i wilgotna oraz lekko kwaśna.
  • Pielęgnacja: hortensja bukietowa wymaga intensywnego nawożenia od IV do VII: wiosną nawozami azotowymi (siarczan amonowy), latem (VI) nawozami potasowo-fosforowymi, które sprzyjają obfitszemu kwitnieniu. Czasami krzewy wymagają podpór, ponieważ kwiatostany są tak ciężkie, że pędy często pokładają się na ziemi. W czasie kwitnienia roślina ma większe zapotrzebowanie na wodę, dlatego w okresach bezdeszczowych wskazane jest jej podlewanie.
  • Cięcie: na początku wiosny, ścinamy o połowę wszystkie ubiegłoroczne pędy, które wydały kwiaty. Jeśli chcemy mieć wyjątkowo duże kwiatostany, pędy przycinamy silniej, mniej więcej o dwie trzecie. Przycinanie pędów jest bardzo ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ponieważ hortensja bukietowa zawiązuje pąki kwiatowe wyłącznie na tegorocznych, nowych pędach. Im więcej pędów, tym więcej kwiatów.
  • Zimowanie: hortensja bukietowa Vanille Fraise® odznacza się dużą odpornością na mrozy i nie wymaga zimowego okrycia. Jedynie nowo posadzone, młode rośliny wymagają okrycia nasady pędów (kopczyk) torfem, kompostem lub suchymi liśćmi.
  • Wysokość: do 1,5 m.
  • Kwitnienie: VII-X
  • Nadaje się na kwiat cięty.

 

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

60-483
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
1
5 m
Okres kwitnienia
VII-X
Kwiaty cięte
Tak
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1

Hortensja bukietowa Vanille Fraise®

Sadzonka w doniczce - 1 op.: 1 roślina.Hortensja bukietowa Vanille Fraise® (Hydrangea paniculata) jest jedną z najładniejszych odmian hortensji. Kwiatostany początkowo białe, w czasie kwitnienia zmieniają kolor na różowy, a następnie na karminowy. Odmiana łatwa w uprawie i bardzo odporna na mróz.

60-483
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
19,90 zł
32,10 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VII-X
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
Tak
Kwiaty cięte
1
Wysokość rośliny
5 m
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać