• Promocja

Idealny wybór, jeśli:

Szukasz odmiany o wyjątkowo niezawodnym kwitnieniu i romantycznym wyglądzie. Dobry wybór na kwiat cięty.

Wskazówki uprawy:

  • Hortensja ogrodowa Love® (Hydrangea macrophylla) należy do najnowszej generacji hortensji ogrodowych, które zakwitają zarówno na pędach jednorocznych jak i dwuletnich, co gwarantuje niezawodne kwitnienie każdego roku pomimo mroźnych zim. Hortensje te zostały zaprezentowane w 2014 roku na targach Chelsea Flower Show i uznane za najlepsze rośliny roku.
  • Gleba: hortensja Love® wymaga gleb żyznych, próchnicznych, średnio wilgotnych.
  • Stanowisko: najlepszym miejscem sadzenia jest słońce i półcień.
  • Wysokość: 1 m.
  • Kwitnienie: VI-X. Kolor kwiatów uzyskujemy regulując odczyn gleby. Na glebach lekko zasadowych lub obojętnych kwiaty będą różowe. Aby uzyskać efekt wybarwienia kwiatów na czerwono, możemy zastosować nawozy zasadowe, zawierające wapń lub magnez. Dla uzyskania fioletowo-niebieskiej barwy kwiatów, glebę musimy zakwasić, nawożąc ją siarczanem amonu lub siarczanem potasu. Podobny efekt uzyskamy podlewając krzew roztworem ałunu potasowego, bądź siarczanu glinu.
  • Nawożenie: dobrze jest wyściółkować powierzchnię gleby wokół krzewu używając kwaśnego torfu. Nawożenie należy zakończyć do połowy VIII.
  • Cięcie: pąki kwiatowe zawiązują się w poprzednim roku na pędach zeszłorocznych, dwuletnich (kwitnienie w VI) i dodatkowo na pędach jednorocznych (kwitnienie VII-IX). Dlatego hortensja ogrodowa Love® nie wymaga intensywnego cięcia. Ważne jest, aby nie usuwać starych, zeszłorocznych pędów, bo na nich tworzą się pąki, które zakwitną w następnym roku. Jesienią można ściąć tylko sam kwiatostan. Wiosną usuwa się resztki zaschniętych kwiatostanów, a przemarznięte czubki gałązek przycina do pierwszej pary zielonych pąków. Przemarznięte pędy można poznać po braku żywozielonej barwy pod lekko zadrapaną korą.
  • Zimowanie: w chłodniejszych rejonach kraju dobrze jest okryć pędy np. matą słomianą, a nasadę krzewu przysypać warstwą kory, kompostu lub ziemi, tworząc kopczyk. Rośliny odkrywamy w połowie IV.
  • Rozmnażanie: hortensje rozmnażamy przez sadzonki zielne latem (VI-IX).

Sadzonka w doniczce - 1 opakowanie: 1 roślina.

60-532
Stanowisko
Półcieniste i nasłonecznione
Wysokość rośliny
1 m
Okres kwitnienia
VI-X
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1

Hortensja ogrodowa Love®

Sadzonka w doniczce - 1 op.: 1 roślina.Hortensja ogrodowa Love® (Hydrangea macrophylla) to wyjątkowo piękna odmiana, której pełne kwiaty wyglądają jak bukieciki miniaturowych róż. Jej atutem jest niezawodne kwitnienie każdego roku, ponieważ kwiaty pojawiają się zarówno na pędach zeszłorocznych, jak i tegorocznych. Zalecane jest okrywanie na zimę.

60-532
Niedostępny
Kolor: Różowy
Cena
17,90 zł
30,10 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

VI-X
Okres kwitnienia
Półcieniste i nasłonecznione
Stanowisko
1 m
Wysokość rośliny
zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Kod: 60-708

1 szt.
19,50 zł 11,70 zł
  • Promocja
Mogą Ci się również spodobać