Wskazówki uprawy:

  • Gleba: porzeczka Biała z Jüterbog ma niewielkie wymagania glebowe. Preferuje gleby gliniaste do piaszczysto-gliniastych, lekko kwaśne. Lepiej znosi kwaśny odczyn gleby niż obojętny.
  • Stanowisko: słoneczne.
  • Zbiór owoców: 2 poł. VII.
  • Sadzenie: krzewy sadzimy głębiej, niż rosły w szkółce. Głębsze sadzenie ułatwia korzeniom dostęp do większej ilości wody. Po posadzeniu roślinę należy obficie podlać. Dodatkowo dla ograniczenia parowania i ekspansji chwastów rośliny można ściółkować. Odstępy między krzewami powinny wynieść około 1,5 m do 2 m.
  • Cięcie: jest niezbędne, pobudza roślinę do owocowania. Najbardziej plenne są pędy, które nie mają więcej niż 4 lata. Wczesną wiosną, po posadzeniu, wszystkie pędy porzeczki skracamy na wysokość około 1-3 pąka. Zabieg ten pobudza krzew do wytworzenia silnych młodych pędów, które będą stanowić przyszły szkielet rośliny. W następnych latach ograniczamy się do usuwania uszkodzonych pędów. Czwarty rok po posadzeniu to czas, kiedy rozpoczynamy coroczne cięcie krzewu mające na celu jego prześwietlenie. Prawidłowo prowadzona porzeczka Biała z Jüterbog powinna posiadać po kilka pędów jednorocznych, dwuletnich, trzyletnich i czteroletnich, z przewagą liczebną tych pierwszych.
  • Nawożenie: co trzy lata krzewy należy zasilić obornikiem lub kompostem. Stosowanie nawozów organicznych wpłynie na uzyskanie żyznego podłoża, a tym samym większych plonów. Pamiętajmy, nawozy azotowe stosujemy wczesną wiosną, a fosforowe jesienią.

Sadzonka w balocie - 1 opakowanie: 1 roślina.

70-483
Zimowanie
zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Październik

Porzeczka Biała z Jüterbog

Sadzonka w balocie - 1 op.: 1 roślina.Porzeczka Biała z Jüterbog to jedna z najcenniejszych, deserowych odmian porzeczki. Wcześnie wchodzi w okres owocowania, plonuje obficie. Grona długie i zwarte, łatwe do zbioru ręcznego. Dojrzewają w 2. połowie VII. Miąższ słodko-kwaśny, ale smaczny i delikatny w smaku.

70-483
Niedostępny
Cena
10,70 zł
Ilość
Obecnie brak na stanie
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 


Październik
Termin wysyłki
zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Zobacz także

Mogą Ci się również spodobać