® Odmiana wyhodowana przez Sadowniczy Zakład Doświadczalny - Instytut Ogrodnictwa Brzezna. Zakup wyłącznie na użytek prywatny. Rozmnażanie i dalsza sprzedaż są prawnie zakazane.

Wskazówki uprawy:

  • Malina Sokolica® owocuje na dwuletnich pędach. Odmiana wczesna, zbiór: koniec VI.
  • Gleba: udaje się najlepiej na glebie żyznej, średnio zwięzłej, słabo kwaśnej (pH 5,5-6,5).
  • Sadzenie: malina Sokolica® może być prowadzona w formie wolnostojącej. Rozstawa rzędów wynosi 1,5 m, a odległość między roślinami 0,5 m.
  • Cięcie: polega na wycięciu starych (dwuletnich) pędów po zakończonym owocowaniu późną jesienią lub wczesną wiosną na wysokości kilku cm nad ziemią. Zostawiamy tylko młode, tegoroczne pędy, które nie owocowały. Jednocześnie należy usunąć nadmiar młodych pędów, pozostawiając do 5 sztuk w krzewie.
  • Nawożenie: w czasie wzrostu należy pamiętać o podlewaniu roślin i nawożeniu nawozami bogatymi w azot. Nawożenie powinno być wykonywane w ten sposób, aby rośliny rozpoczęły wegetację możliwie wcześnie na wiosnę i rosły szybko. Celowe jest wczesne zastosowanie wolno działającego nawozu azotowego, np. mocznika. W późnym okresie, tj. w V i VI, niezbędne jest dwu-trzykrotnie zastosowanie łatwo dostępnego azotu, np. w formie saletry amonowej.
70-536
Zimowanie
Zimuje
Ilość sztuk
1
Termin wysyłki
Od października

Malina Sokolica®

W balocie - 1 op.: 1 roślina.

Malina Sokolica® to odmiana wczesna i plenna. Zbiór owoców odbywa się z końcem VI. Owoce duże, deserowe, jędrne, bardzo smaczne. Cechuje je duża odporność na gnicie i uszkodzenia mechaniczne podczas zbioru i transportu. Krzew rośnie silnie i szybko, owocuje na pędach dwuletnich.

70-536
Dostępny
Cena
15,80 zł
Ilość
Dostawa od 15,00 zł (Wyświetl koszt wysyłki)
Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, Biuro Obsługi Klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pole wymagane

 

Od października
Termin wysyłki
Zimuje
Zimowanie
1
Ilość sztuk
Opinie o produkcie
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Recenzje produktów zamieszczone na naszej stronie internetowej pochodzą wyłącznie od zarejestrowanych użytkowników naszego sklepu i podlegają moderacji. Obsługa sklepu nie weryfikuje, czy autor recenzji faktycznie nabył produkt.
Zobacz inne z tej kategorii:
Kod: 70-611

Aronia Galicjanka

1 szt.
14,40 zł 12,90 zł
  • Promocja
  • Nowość
Mogą Ci się również spodobać: